Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha egy külföldi honlapkészítőn...

Ha egy külföldi honlapkészítőn(Webnode/Site123) csinálok egy blogot/webáruházat ami ".com-ra" végződik, az működhet Magyarországon? Vagy mindenképpen muszáj a ".hu" végződés Magyarországon, és megkell venni az itteni Domaint?

Figyelt kérdés

2022. máj. 28. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Működhet természetesen. Az internet egyik lényege, hogy (hacsak mesterségesen nincs letiltva) minden weboldal mindenhonnan elérhető.

Jogilag meg semmi nem tiltja, hogy ne .hu domaint vásárolj. Nekem például .eu végződésű van.

2022. máj. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne muszáj? A .com eleve nem országhoz kötődik, és te is tapasztalhatod, hogy ha Magyarországon egy .com-mal rendelkező oldal megnyílik, akkor nyilván a tiéd is meg fog. Nincs előírva sehol, hogy egy magyar tulajdonosnak kötelező lenne magyar domain alól üzemeltetnie az oldalát, az pedig szintén nyilvánvaló tapasztalatból adódik, hogy a magyar netezők nem kizárólag a .hu oldalakat érhetik el a neten.
2022. máj. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon hasznosak! És akkor EV-ként, Kft tagjaként számlázhatok Magyar ügyfeleknek?
2022. máj. 28. 10:43
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, semmi üsszefüggés nincs közte.
2022. máj. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A domainvégződés vagy a tárhely lokációja lényegtelen.

Mivel webáruházat említettél inkább a szükséges tartalmak - elérhetőség, ÁSZF, adatvédelmi nyilatkozat - megléte a lényeges, kötelező a feltüntetésük.

2022. máj. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bármilyet használhatsz, amit be tudsz regisztrálni. Semmi nem kötelez/korlátoz egyik vagy másik használatára. (Sőt regisztrálhatsz több félét is, amik mind ugyanoda, vagy ugyanannak az oldalnak különböző aloldalaira irányítanak.)


A .hu .eu és egyéb területhez kötődő domainek csak megerősítik a látogatót hogy területileg jó helyen jár.


Pl. .hu oldalon számíthat magyar nyelvre, forintban kiírt árakra, Magyarországra szállításra, Magyarországról nemzetközi hívás nélkül hívható telefonszámra, stb.

Egy .com oldal általában inkább szól nemzetközi/amerikai közönséghez, ezért ilyeneket kevésbé várhat az ember - és emiatt egy .com webshopot nagyobb óvatossággal használnak.


EV-ként számlázhatsz, akinek akarsz (a törvények betartása mellett persze), tiéd a cég.


Kft tagjaként már bonyolultabb. Az ügyvezető dönt, tagként korlátozott lehet a döntési jogköröd, nem csinálhatsz szabadon bármit a cég nevében.

2022. jún. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Heni93 válasza:
Igen, működhet, csak tüntetsd fel az ÁSZF-ben és az Adatvédelmi tájékoztatóban. Tudom, nem ez volt a kérdés, és azt is , hogy már régen tetted fel, de a site123 nekem eddig a favorit szerkesztőm. Rengeteg szerkesztővel dolgoztam már (wordpress, webnode, blog.hu, blogspot, stb.stb, nem is tudnám mindet leírni), viszont ez a blog a legegyszerűbben kezelhető és legprofesszionálisabb, amit valaha használtam. Egyszerűen imádom, a blogolás a chat GPT óta meg egyszerűen percekbe telik... Azóta sikerült megcsinálnod?
jan. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!