Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért dolgozik a magyar...

Miért dolgozik a magyar tárhelyszolgáltatók túlnyomó többsége 5.x-es mysql verzióval 8.x helyett?

Figyelt kérdés

Ennek van valami oka? Nem jó a 8.x-es mysql? Nekem például sokszor jól jönnének a plusz collate-ek, amik a 8-asban vannak benne, ott ugye létezik normális accented sensitive megoldás, ami nem case sensitive. Az utf8_bin sosem működött megfelelően, mivel példának okáért az ékezetes karaktereket hátrébb sorolja a nem ékezetes változatuknál. PHP verzióban előre tudnak lépni, akkor mysql-ben miért nem?

Oké, hogy legyen egy vps-em, de sokszor az ügyfél azt mondja, hogy neki van egy tárhelye, ahhoz egy domain csatolva, és azon oldjam meg az üzemeltetést. Arról nem is beszélve, hogy amúgy rengeteg helyen nincs SFTP csatlakozási lehetőség, nincs távoli adatbáziselérés, vagy ha névlegesen létezik, akkor a biztosított kezelőfelületről nem érhető el. Nincs SSH stb... Tök gázosak a magyarországi tárhelyszolgáltatók...



#tárhely #MySQL #web hosting #mysql collate #accented sensitive collate
2022. aug. 27. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:

kompatibilitás szokott főleg lenni az ok, én is 5.7 -est használok.

SFTP / SSH csak chroot -olt környezetben futó tárhelynél lehetséges.

Viszont ezekből ki lehet jutni, pl. Python -on keresztül, így nem túl biztonságos.

(Bár sok tárhelynél, simán átjárható a felhasználók közti állományok adott szerveren)

2022. aug. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"kompatibilitás szokott főleg lenni az ok"

Én ezt megértem, de akkor miért nincs lehetőség a verzió választásra úgy, mint a PHP esetében? Neme egy nagy cucc megoldani, ez inkább csak lustaság és nemtörődömség. Szerintem az SFTP alap, hiába lehet kijátszani. Bármit ki lehet játszani... A nethely.hu megoldotta az SFTP-t és az SSH-t is sima tárhelyeknél.

2022. aug. 28. 07:50
 3/3 anonim ***** válasza:

nethely -t nem ismerem, vagy is még a kedetekben láttam, akkor nem volt SSH és biza szépen átjárható volt, de pl. a tarhely.eu -nál is van SSH és szépen kijátszható...

Amúgy az 5.x nem feltétlen rossz, mivel 5.7 mai napig frissítik.

Illetve két mysql verziót 1 szerveren nem igen tudnak párhuzamba futtatni, nem lehetetlen, de igényel némi trükközést. illetve akkor már portott is kell állítani az SQL kapcsolathoz.

2022. aug. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!