Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Webshopnál ezt hogyan szokták...

Webshopnál ezt hogyan szokták megoldani?

Figyelt kérdés

Egy webshopban a termékek kiszerelését milyen típusként tárolják az adatbázisban? Mert ugye ha int-ként akkor csak egész számot tud tárolni, viszont sok helyen úgy van megadva hogy pl 0,5 liter.

Milyen típusként érdemes tárolni, ha tört számok is lehetnek benne illetve a webshop számként műveleteket is akar végrehajtani az adott értékkel?



2022. dec. 13. 10:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Double, de ez inkább programozástechnikai kérdés.
2022. dec. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az eltérő kiszerelésű termékek jellemzően eltérő cikkszámmal futnak, így külön terméknek számítanak. Persze, el lehet tárolni a kiszerelés mennyiségét is, de a legtöbb webshop ezt stringként teszi meg.
2022. dec. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#2 Én is gondoltam a stringre, csak hülyebiztosra akarom csinálni hogy véletlen se lehessen nem numerikus karaktert beírni. Bár az is jó ha stringként tárolja, de num típusú inputtal viszi be.
2022. dec. 13. 10:50
 4/16 anonim ***** válasza:
Ne bízd az inputra a validációt, ha kell, validáld le szerverdoldalon. De gondold át, hogy biztosan szükség van-e rá. Igazából szűrésnél nincs szükség arra, hogy double vagy float-ként legyen tárolva, összehasonlításnál szintén nincs...
2022. dec. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igaz, akkor lesz stringként és kész.
2022. dec. 13. 10:55
 6/16 anonim ***** válasza:
Ez rossz ötlet lenne szerintem. Mértékegységtől függ, hogy lehet tört, vagy nem. String esetén beírhatnak "0.5L"-t és "0,5 l"-t is. A szűrést pedig elfelejtheted egy tartományra.
2022. dec. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

vagy olyan mértékegységet használnak ahol nem fordulnak elő tört mennyiségek

pl 500 ml

2022. dec. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#6 Én ezt úgy oldottam meg, hogy az értéket (pl 0.5) megadja az illető inputba, azt hogy liter, darab, kg meg kiválasztja select-ből így biztosan jó kerül bele.
2022. dec. 13. 11:41
 9/16 anonim ***** válasza:
A mértékegységet külön kell tárolni. Viszont ha a mennyiséget stringként kezeli, akkor anomáliák fordulhatnak elő. Vessző helyett pontot írnak be, szóközt tesznek a szám közepére, stb. Nem jó ötlet.
2022. dec. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha előre lehet tudni, milyen termék, felesleges minden alkalommal megadni a mértékegységet. Nálunk látni, hogy milyen mértékegységben kell megadni, vagy listáról lehet választani, ha nincs sok érték.
2022. dec. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!