Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mit jelentenek, hogyan kell...

Mit jelentenek, hogyan kell értelmezni az alábbi leírásban a számadatokat? Mi a (mérték) egységük?

Figyelt kérdés

Honlapomra akarok feltölteni egy képet, és azt úgy beállítani, hogy annak bizonyos részei kattinthatók legyenek. Ahhoz találtam ezt a leírást (részletet közlöm):


<map name="planetmap">

<area shape="rect" coords="0,10,82,126" alt="Sun" href="sun.htm" />

<area shape="circle" coords="90,58,3" alt="Mercury" href="mercur.htm" />

<area shape="circle" coords="124,58,8" alt="Venus" href="venus.htm" />

</map>


Ebben mit jelentenek a "coords" értékei? Hogy, mi alapján kell nekem meghatározni, amikor másik kép másik részeit akarom kattinthatóvá tenni?


2010. okt. 3. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Pixelben van megadva.

GIMP nevű ingyenes képszerkesztőprogramban van egy olyan lehetőség, hogy ezt grafikusan tedd meg, így nem kell egyenként megkeresni a koordinátákat:

http://www.youtube.com/user/malgalin#p/u/11/wfqJZVnhisc

2010. okt. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt jelentik, hogy a képhez képest mettől-meddig legyen kattintható a terület. Az shape="rect" egy negyzetet jelöl ki, az első szám a link kezdete vertikálisan, a második ugyanaz csak horizontálisan. Az utolsó két szám a link végét jelzik, ugyanúgy, harmadik szám vertikálisan, negyedik horizontálisan. A shape="circle" megy egy kör alakú linket csinál. Itt majdnem ugyanaz a helyzet, csak a 3. szám a kör sugarát(?) jelzik.
2010. okt. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszokat, magyarázatokat.

A GIMP, az egy naggggggyon jó kis szoftver! Már azzal sikerült is olyan kattintható képet készítenem, amilyet akartam. :)

2010. okt. 3. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!