Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen weboldalt készítsek,...

Milyen weboldalt készítsek, bárkinek megvalósítsam a vágyát?

Figyelt kérdés

1 éves full stack fejlesztői tapasztalatom van. Tervezem, hogy összedobok egy weboldalt.


Akarok egy olyan hobbi projectet, ahol mindent is betudok gyakorolni, amit munka során én írok vagy éppen nem én, mert már valaki előtte implementálta és ez egy egyszeri implementációt igénylő dolog.

(pl.: Autentikáció és szerepkör alapú access control)


Az üzemeltetés oldalát is gyakorolnám (kubernetes, azure) meg persze CI/CD pipeline kialakítását is.


Tehát a lényeg, hogy valószínűleg egy olyan "project" lesz, amin kb 1-2 éven át minimum dolgoznék. Meg persze jó referencia is lesz. Sokan mondják, hogy githubos kódokat nem néznek interjú előtt, de nekem eddig az interjúim 80%ban előjött, sőt volt 2 olyan cég is, ahol arra kértek, hogy vigyek az interjúra egy általam készített projectet beszélgetés indítónak.


Ezen kívül nekem is jó referencia lesz 1-2 ritkán előjövő problémára, ami majd lehet egy későbbi munkahelyi projectemen nem lesz, de majd implementálnom kell, így referenciának jó lesz majd ide visszatérni, amit mindent az "tökéletességre törekedve" csináltam meg.


A problémám, hogy nem szívesen csinálnám meg a 1001. webshopot vagy autó kölcsönző alkalmazást. Olyat készítenék, amit valaki szívesen használna. Vagy legalább valamennyire egyedi ütlet, ahol körbe lehet járni nagyon sok funkcionalitást.


Mint például egy webshop:

-authentication

-access control

-live chat

-Bonyolultabb adat struktúra, főleg ha általános webshop "motort" írok, ahol bármilyen kategóriát létre lehet hozni.

-push notification

-Valamilyen payment service integrálása

stb...


Ez már elég jónak tűnik, viszont nem akarok webshopot csinálni, mert unalmas ugyan azt a koncepciót újra implementálni.


Bárkinek van bármi ötlete?

Azért is teszem ki, mert a gyakorira gyakran kiraknak olyan kérdéseket, hogy "Van egy öteletem, szerintetek találok bárkit aki megcsinálja?" Hát most itt vagyok én :D persze ha tetszik, csak akkor állok neki.



2023. ápr. 23. 10:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
Biztos nem lesz egyperces AI feladat két év múlva...
2023. ápr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Írj egy olyan chatGPT-t, ami lekörözi tudásban az eredetit :D
2023. ápr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hu nekem nagyon sok ötletem van. Írj ha gondolod. De én is szeretném referenciának, csak nagyon nem volt még rá időm, többemberes referencia is lehet?
2023. máj. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Klónozd a notion.so, csak a százéve kérlekt offline módot és az értelmes képletrendszert is implementáld légyszi! Az üzleti modelljüket se muszáj követni, magánszemélynek és nonprofitnak offline vagy saját hostinggal ingyenes, for profit célokra és állami izéknek offline egy nagy összeg nagy verziónként, vagy relative okés havidíj a te felhődben, előled is titkosítva.
2023. máj. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
#1 ha olyan a tudásod, hogy egy random AI kóddal helyettesíthető, akkor ott baj van.
2023. máj. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
#5 Lehet, hogy te tudsz keveset
2023. máj. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

#6 azt szajkózod vissza amit én mondok, vagy önálló érveid is vannak? A chatGPT által generált kód gyakran problémás, és ha funkcionális is de minimum formázási/naming convention/miegyéb gondok vannak vele, amitől pistike szagú lesz a projekt, ha ész nélkül bemásolgatod az így generált megoldásokat.


Bár gondolom neked hiába magyarázok, gyanítom ide is te írogattál hülyeségeket: https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__weblapkeszi..

2023. máj. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
AI-t mondtam. A ChatGPT-t te fantáziálod bele. Szép precíz csávó lehetsz a munkádban is.
2023. máj. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

És még én fantáziálok ;)

Mesélj még a precizitásomról, mindig szívesen tanulok.

2023. máj. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Meg arról, hogy egy perc alatt pontosan a projekt melyik munkafolyamatára gondoltál, hogy kész lesz.
2023. máj. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!