Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Összeségében a Drupalt, vagy...

Összeségében a Drupalt, vagy a Wordpresst nehezebb kezelni?

Figyelt kérdés

2023. aug. 24. 14:36
1 2
 11/13 Heni93 válasza:

A kommunikáció fejlesztése címszó alatt azt értem, hogy ok nélkül bántasz meg és degradálsz, kritizálod a munkámat, amikor nem is ismersz.


"Ha egy WP is meghaladja a tudást, akkor mással kell foglalkozni."


A CMS-ről a Content Management System jutott eszembe, pusztán annyival nem voltam tisztában, hogy ezek a webes felületek nem tartoznak bele. Úgy tudtam, hogy azokat a felületeket jelenti, amelyekhez nem szükséges programozói tudás, hanem egy egyszerű szerkesztőfelületen lehet kezelni a weboldal építését.


Ez valójában igaz is, csak nem tartozik bele az általam említett site123, mert nem lehet a gépre letelepíteni. Hurrá. Nem hiszem, hogy ez akkora hiba lenne, hogy ilyen stílusban kell beszélni bárkivel is.


A tegeződést nem én kezdtem, de attól, hogy 30 vagyok, nem kell asszonyomnak szólítani. Enyhe cinizmust érzek a válaszban.


De ettől még lehet a kérdezőnek valóban hasznos lehet az általam ajánlott blogolási felület.


További szép napot kívánok és dalszöveget nem írok inkább.

febr. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 gentoojedi ***** válasza:

Kedves Heni93!


Őszintén megleptél azzal, hogy nem hagytál fel ezek után sem a velem való kommunikációval. Annak is örülök, hogy részben sikerült detektálnod a cinizmusomat. Akkor szabad a gazda. Egy eléggé sötét humorú személyiség vagyok és gyakran itatom át maró gúnnyal leveleimet többé kevésbé abban az esetben, ha valami olyat olvasok, ami kiveri nálam a biztosítékot. Nálam általában a hülyeség kiveri. Ezek közül kivételt képez a poénból direkt hülyeség, tehát az okos hülyéskedés.

A Te esetedben az verte ki nálam, hogy 21 évesnek hitt fiatal hölgynek miért a honlapozáson jár az esze és nem a pasikon.

De hogy szakmai is legyek. A van egy működő webshopom / webshopot üzemeltetek nagyon nem ugyanaz egy online sablonokból összekattintható webáruház és egy telepítést igénylő CMS között. Ilyen webnode meg site 123-aknál az üzemeltetés a tartalom feltöltésében kimerül. Egy joomla, drupal vagy Wordpress esetében annak ellenére, hogy egyre több szolgáltató az adminfelületéről pár kattintással is telepíthető és nem kell szöszmötölni vele még a további karbantartást rád hagyják. Tehát míg webnodenél a forráskódot az oldal motorját folyamatosan foltozzák, addig ez CMS-nél körülményesebb. Ott is kiadnak frissítéseket, javításokat, amit vagy manuálisan Te magad vagy automatizálva feltesz a szolgáltató. De ez csak az alap rendszerre igaz. A modulok/pluginok/komponensek frissítése és telepítése már teljesen Rád van bízva. Egy darabig még működik is. Aztán ha jön egy verziófrissítés, akkor jön a gond, mert csak úgy nem lehet a kiegészítőket frissíteni. Ha ráadásul a kiegészítők még adatokat is tárolnak az adatbázsiban, akkor még adatokat is kell migrálni. Ezek után gondolom nem lep meg, ha azt mondom kikerekedett a szemem amikor azt írtad válaszként a gondatlannak vélt sértő kijelentésemre, hogy "ettől még működő webshopom van". Valóban. Attól, hogy nem tudod mi az a mysql, mi a különbség az adatbázis és mondjuk az adattábla között attól még lehet működő webshopot, csak azt nem Te rakod össze (nem tartalmilag, működésileg).


Hogy értsd. Ez olyan, mintha azon rugóznál, hogy megsértettelek azzal, hogy kevered a tehergépjárműveket és erre azt mondtad volna, hogy van egy működő csomagszállító vállalkozásod. Csak azt felejtetted volna hozzá tenni, hogy lízingelt gépjárművekkel és Neked csak annyi lenne a dolgod, hogy tankold.


Egy CMS annyival rosszabb, hogy magadnak kell a "járművet" szerelned, javítanod, karbantartanod. Olajcsere, fékbetétcsere meg más nyavaják.


Én három mondatból megállapítom mihez és mennyire értesz, ha informatikáról van szó. Ez nálam szakmai "ártalom".


A sértőnek vélt stílusomat meg a meg nem értett sötét humoromnak köszönhetem.

febr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 gentoojedi ***** válasza:

Kedves Heni93!


Egy dolog kimaradt, ami a kérdezőnek lehet fontos és lehet Te sem tudsz róla.


Az ilyen site123 és társainak a fenntartása pont amiatt, hogy nem kell bütykölni hosszú távon sokkal drágább lehet, mint egy cms használata. Sőt kevesebb lehetőséget nyújt, vagy ha majdnem ugyanannyit, akkor azt nagyon borsos áron, míg egy Wordpressel szinte ingyen van. Csak CMS használatánál meg kell fizetned egy embert, aki karban tartja, ha Te nem tudod. Így ha valaki maga megtanulja karbantartani hosszú távon a CMS az olcsóbb megoldás.

febr. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!