Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weboldal fejlesztés szakdolgoz...

Weboldal fejlesztés szakdolgozati témának nem túl megúszós?

Figyelt kérdés

Tehát 5-6 táblás egyszerű weblap, ahol be lehet lépni, van pár funkció és ennyi.

Elszokták ezt fogadni még (bsc)?


Akik ilyen témát választottak kb mennyi idő alatt fejlesztették le az alkalmazást? (munkaórában)

Meddig tartott a szakdolgozat megírása mellé?



2023. aug. 30. 10:06
 1/3 gentoojedi ***** válasza:
55%

A webfejlesztésben maga a körmölés megúszós, de a programozás nem.

A túl egyszerű weblapot biztosan nem fogják elfogadni.

Ha már egy használható webshopot fejlesztesz, abba nem köthetnek bele, de az meg nem olyan egyszerű. Fejlesztésen nem a wordpress telepítést értem.

Fontos szempont, hogy a mai technológiának megfeleljen. Ilyenekbe beleköthetnek, ha a felhasználók tárolt jelszavai nincsenek titkosítva. Sütikezelés már alap. Lassan az is, hogy kapcsolgatható legyen az alapvető és a kevésbé fontos között.


Egyébként nem tudom mi lesz a végzettséged, mert lehet olyan téma is, ha nem kimondottan fejlesztős képesítés kell, hogy több cms rendszert hasonlítasz össze. De ott nagyon bele kell mélyedni.

2023. aug. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy értékelhető webapp már teljesen renbden van. Pl. amibe tud regisztrálni a user, belép, adatokat ad meg, kérdez le, stb. Nyilván megfelelő jogosultságkezeléssel és hasonlókkal.

Nekem kb 80 óra volt egy ilyen, szakdoga megírásával együtt olyan 100-120

2023. aug. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ecommerce oldalt csinálok.


Maga az applikáció felületesen nézve egy egyszerű CRUD cucc, tehát nincs benn semmi nehéz.


Ezt Spring + Angularban csinálom.


Annyival nehezítette meg, hogy backenden és frontenden is írok teszteket. Hozzá adtam a porjecthez Sonart és Dependecy tracket.


Készítettem komplett CI/CI pipelinet, ahol a cégén előállítok egy docker imaget (csak nem küldölm fel remote repositoryba).


Ezen felül agyon lehet bonyolítani. Például a már csak a loggoláson rengeteget lehet szórakozni. Azt megcsinálni, hogy prod és local envben máshogy viselkedjen. Például loggolás, de sok más terén is.


Ami szeritnem menő egy ilyen projectnél, hogy lokális környezetben egy in memory adatbázist használ és előtölti azt fix adatokkal (esetemben ez liquibase-el egyszerű, főleg megmodnani, hogy milyen kontextusban mit csináljon), aztán prod-ban meg egy normálisabb, mintjuk MySQL vagy MSSQL-t használjon. Ugyn ez loggolásra is, hogy például productionben json formában tegye.


Stb...


Ahogy lehet bonyolítani egy nagyon egyszerű crud applikációt is.


Meg persze mondjuk egy autentikáció és autorizáció megoldást is agyon lehet bonyolítani.


Például és külön admin felületet is csináltam, ahol megint csak rengeteg funkciót lehet hozzáadni.

2023. aug. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!