Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen laptopot vegyek?

Milyen laptopot vegyek?

Figyelt kérdés

Főkent weboldal készítésre/ designre kellene. A keretem 250 ezer Ft. Próbáltam utánanézni, de mikor találkoztam azokkal a szavakkal hogy videokártya, ssd, stb rájöttem, hogy inkább segítséget kérnék:D

A hordozhatóság annyira nem fontos, főként itthon használnám.



2023. szept. 2. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"A hordozhatóság nem fontos"

Ha egyáltalán nem kell vinni sehova akkor inkább asztaliban gondolkodnék. Jobbat vehetsz ugyan annyiért.

Azt, hogy neked mire van szükséged, a preferált szoftverek hardverigénye befolyásolja.

2023. szept. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A hordozhatóság nem fontos alatt azt értettem, hogy nem baj ha nagy vagy nehéz. Nyaralásra stb kellene vinnem, de nem baj ha nagy vagy nehéz, annyit kibírok. Szóval a gép nálam kizárva.

És pont ez a problémám, hogy az utolsó mondatodból semmit nem értek😅

2023. szept. 2. 14:59
 3/6 A kérdező kommentje:
Gép alatt asztali számítógépet értek (sorry)
2023. szept. 2. 15:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Használtat.


Amúgy webfejlesztéshez nem kell erős gép. Egyedül 16ram az ami jól jön és esetleg egy jó kérpernyő és az is csak azért, mert egésznap azt fogod nézni ... de a webfejlesztés kifejezetten nem olyan dolog, amit teljesítményű laptopon kell végezni.

2023. szept. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A webfejlesztéshez nem kell nagy teljesítményű gép. 8 GB RAM, meg i3 processzor ehhez bőven elegendő. Pontosabban 4 GB RAM-al is vígan elfutna, de 2023-ban ennél azért komolyabbat ajánlanék "fő gépnek". A 250.000 Ft-os keretből ennél viszont sokkal jobbat fogsz kapni.

Amit én néznék most új gép vásárlásánál, hogy Windows 11 (és 12) kompatibilis legyen. Sajnos még sok erősebb gépen sem fut ez el, a Windows 10 pedig előreláthatólag 2025 október 14.-ig kap frissítéseket (bár jelenleg messze ez a legnépszerűbb). A Windows 12 pedig majd csak jövőre jelenik meg, de a rendszerigényét már közzé tették, így ennek megfelelően tudunk nézelődni.


Ha 250.000 Ft-os keretem lenne, és az egészet erre költeném, akkor ezt a készüléket komolyan fontolóra venném: [link]

Ez azért messze komolyabb, mint amit fent írtam minimumként, gyári Windows 11 jár hozzá, amit jövőre Windows 12-re is frissíthetünk. Három év gyári garancia van rá.

Vagy ezt: [link]

Hasonló konfiguráció, mint amit először ajánlottam, csak nem Intel, hanem AMD Ryzen processzor van benne.


Ha nem feltétlen cél a teljes összeg elköltése, de jó laptopot keresel webfejlesztésre, akkor ezt érdemes megnézned: [link]

Ez körülbelül az a konfiguráció, amit fent írtam. Ezen is tudsz frissíteni majd Windows 12-re, miután megjelenik. Három év garancia van rá.


Ha még kisebb a keret (másra is jól jön, ha marad pénz), akkor 100.000 Ft körül is lehet jó laptopot venni, de használtan (pontosabban felújított laptopról beszélünk, amire garanciát kapsz). Ilyen pl. ez: [link]

Bár ezen Windows 10 van telepítve, de a specifikációk alapján frissíthető Windows 11-re, és a Windows 12 követleményeinek is megfelel. Az alap konfigurációban 8 GB RAM van, de rendeléskor ez minimális árkülönbséggel bővíthető 16 Gb-ra. Egy év garanciát adnak rá, így nem olyan rizikós használt gépet venni. Azért is van rá garancia, mert a kereskedő ezeket alaposan átnézi, teszteli, illetve "felújítja", ez utóbbi alatt egyes alkatrészek modernebbre cserjét (pl. HDD-k SSD-re cserélését, RAM bővítését) értjük, illetve a gép belső és külső takarítását, meg a processzor újra pasztázását.


Használt vagy új laptopot érdemes venni?

Az új mellet az a legerősebb érv, hogy az első tulajdonosa vagy. Egy új gép a legújabb technológiával rendelkezik. Újabb drivereket használ, amihez a gyártó évekig fog frissítéseket biztosítani. Az érv ellene, hogy drágább, mint egy használt, illetve gyorsabb az amortizációja (azaz értékcsökkenés). Ha pl. veszel egy 250.000 Ft-os gépet, pár hónap múlva már sokkal kevesebbet fog érni (akkor ugyanis használt árban tudod már csak eladni).

A használt mellet a legerősebb érv a kedvezőbb ára. Mint látható, 100.000 Ft körüli áron már egész jó konfigurációt kapsz. Az amortizáció is kisebb (természetesen ennek is folyamatosan csökkenni fog az értéke, de mivel eleve használt, így lassabban).

Bármennyire meglepő, egy új gépnél nagyobb a meghibásodás valószínűsége, mint használtnál. Ez azért van, mert használtan egy tesztelt és kipróbált készüléket kapunk. Én a saját bőrömön tapasztaltam ezt meg (sőt az előző újonnan vásárolt gépem is járt garanciás szervizben, nem csak a jelenlegi). Így viszont nem árt, ha van kettő gép, legalább is, ha folyamatosan szükség van rá.


Én a fent írtak miatt mindkettőt vettem, illetve kipróbáltam. Én (is) webfejlesztésre használom. Vettem úgy új gépet három év garanciával (a régit ezzel együtt elajándékoztam), az új viszont kb. egy év múlva sajnos meghibásodott. Bár garanciára javíttattam, de ennek nem olyan rövid az átfutási ideje (külföldi márkaszervizben javítják, kb. egy hónapot kellet rá várni, és ezt előre megmondták, hogy ennyi lesz, meg tapasztalatból is tudom). Csere készüléket nem kaptam, viszont nekem SOS kellet valamilyen gép addig is, ezért használtan vettem egy olcsóbbat (ami 45.000 Ft volt egy év garanciával). Ennyiért sajnos nem Windows 11 kompatibilis, a CPU nem felelt meg a minimum követelményeknek, egyébként felment rá (kipróbáltam, de utána visszatettem Windows 10-re). 4 Gb RAM és 4 magos 4 szálas Intel Pentium processzor volt benne, meg az akkumulátora kb. 4-5 órát bír. Amikor kibontottam, kb. olyan állapotban volt, mint az új, nagyon szép és megkímélt gépet kaptam (ez utóbbit ki kell fogni). Gyengébb konfiguárció volt, mint amit előtte használtam, viszont amire nekem kellet, webfejlesztésre, internetes böngészésre, zene hallgatásra és streaming filmnézésre, ez is tökéletesen megfelelt. Amitől én féltem, hogy a 4 GB RAM kevés lesz, de nem volt az, legalább is a fenti feladatokhoz elég, persze csak átmeneti megoldásnak szántam. A körülményekre tekintettel az ár tényleg fontosabb volt, mivel nem fő gépnek szántam. Viszont nem adtam túl rajta (már csak azért sem, mert kell egy "tartalék"), meg mert egy tulajdonságban más, mint a fő gépem, ez pedig a mérete, egy kompaktabb és hordozhatóbb készüléket választottam, a jó akkumulátor üzemidő miatt pedig ennek a mai napig hasznát látom. :)

2023. szept. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gentoojedi ***** válasza:
Ha weboldal és kódolsz is ésszerű két monitor. Természetesen asztali pc két 24"-os monitorral. PC-ből pár éves (max 3-4) W11 kompatinilis i3 integrált vgaval meg 8GB RAM-mal tökéletes.
2023. szept. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!