Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet helyesen megjelen...

Hogyan lehet helyesen megjeleníteni egy kódblokkot egy HTML weboldalon?

Figyelt kérdés

Szeretnék HTML, CSS és JavaScript kódblokkokat megjeleníteni a weboldalamon.


Eredetileg úgy oldottam meg ezt, hogy egy egyszerű p elembe írtam a megjelenítendő kódot, <br> elemmel csináltam sortöréseket és &emsp-vel csináltam "indentálásokat", viszont ez nem annyira praktikus megoldás, és ráadásul a kódblokkot másolva az &emsp-k nem sima space-ként, hanem különleges karakterként másolódnak.


Aztán próbálkoztam a pre elembe ágyazott code elemmel: [link]


Viszont a pre elem a sor eleji whitespace-eket is megtartja: [link]


Ha a pre elemhez hozzáadok egy white-space: pre-line; CSS szabályt, akkor majdnem jó, viszont így a szükséges space-eket is eltünteti a sor elejéről, ez jelenik meg: [link]


Viszont azt szeretném, ha valahogy meg tudnám oldani, hogy a második sorban megmaradjon az "indentálás", vagyis a 2 space:

[link]


Ezt hogy lehetne megoldani? Elsősorban HTML-CSS megoldások érdekelnek, de az se gond, ha egy kis JavaScript is kell hozzá.



febr. 7. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:
26%
Tegye fel a kezét az, aki érti, hogy ez az ember mit akar!
febr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
De az pont jó, ha megtartja a sor eleji space-t, nem? Csak annyit kell tenned, hogy nem identálod úgy, mintha a kód folytatása lenne, hanem bentebb kezded. Vagy külön fájlba rakod a megjeleníteni kívánt kódot és és onnan beolvasod a html adott helyére (ehhez már lehet, hogy kell js, de elképzelhető, hogy valahogy be lehet include-olni, sajnos ezt nem tudom fejből)
febr. 8. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sikerült megoldani külön JavaScript fájlból való beillesztéssel, plusz HTML-ben a sorok közti térközök kikommentelésével!

Köszönöm a segítséget!

febr. 8. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!