Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szerintetek megéri ez a...

Szerintetek megéri ez a tanfolyam?

Figyelt kérdés

(Légyszi olvasd el, fontos.)

[link]

Ennek az iskolának lenne a szó a weblapszerkesztő tanfolyamából, ami 8 hónapos és hetente 1x3 óra hossza tanulás lenne. CD-ket kapnánk, amivel interaktívan vennénk az elméletet 1 órában, majd a másik 2 óra gyakorlat. Állítólag csak 6-8 fős csoportokban dolgoznánk és a tanár mindenkire oda tudna figyelni. A 8 hónap végén le kell tenni egy vizsgát, ami 6 nyelven van kiállítva és egész Európában biztosít álláslehetőséget. (Ez a tanfolyam CSAK középiskolásoknak van.) Állítólag megtanít weblapszerkesztésre, nem csak elméletben, gyakorlatban is. Az ára pályázatosan csak idén 387 000 Ft, amúgy 540 000 lenne.

Mindez jól hangzik, de vajon ez igaz? Van valaki akinek jó, esetleg rossz tapasztalata van az iskolával kapcsolatban? fontos lenne. Előre is kösz a válaszokat.


2011. szept. 13. 19:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írtam egy előző kérdésnél, a könyvekben részletes és lektorált tudás van. A neten meg iszonyú sok baromság. Itt is kérdezgetik a 14 éves PHP-Pistik, hogy "csináljak egy weboldalt a honlapszerkesztésről?". Miii? Innen tanuljon valaki? Honnan tudja megkülönböztetni egy kezdő a hasznos tartalmat az irgalmatlan hülyeségtől? Egy könyv szerzőjének van egy stílusa, azt tanulja meg az olvasó. Neten meg egy csomó ellentmondásba ütközne. Ha én felrakok egy cikket valahova, azt ki lektorálja? Aki biztosra akar menni, az biztos forrásból tanul.


Ha már tudok valamit és értékelni is tudom, amit olvasok, az már más. Amikor dolgozom állandóan meg van nyitva a php.net, a MDC, dokumentációk, stb... de az alapokat csakis biztos forrásból! Ha egy új, bővebb témakört akarok megismerni, akkor könyvet veszek.


Persze nem akarok mindenkit lebeszélni erről, mert akkor kevesebb munkám lenne. Elég szép összeget szedek össze abból is, hogy a PHP-Pistik "munkáját" javítom utólag vagy írom újra a 0-ról.

2011. szept. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
47%

könyvből nem lehet copy/paste-elni :P

szvsz piacképes honlapkészitonek elég csak egy technologiat elsajatitania profi modon. szerveroldali vagy kliensoldali vagy design. ha mind3-at tudod, akkor egyiket se tudod magas szinten. cégek is vagy PHP-st vagy site buildert keresnek.

ha még sose volt szerencséd forráskodhoz, jó ha vki elmagyarazza az alapokat, de utana mindenkép sajat erobol kell megtanulni a tobbit.

nem értek hozza, szal tényleg csak szvsz!

2011. szept. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

"nem értek hozza, szal tényleg csak szvsz!"


Ennek ellenére nem vagy rest tanácsot adni, jófej vagy...


Látszik, hogy nem sok könyv volt a kezedben. Normális könyvek esetében CD-n vagy interneten (a szerző oldalán) megtalálható az összes példakód. De: 1) minek is kéne másolni? Ha nem magam írom, akkor mégis hogyan sajátítom el? 2) Mire lenne jó? Máshol úgysem engedi meg a szerző a felhasználást, és egyébként is, a példák egyszerűek, a valós problémák már kevésbé. Sokra megyek a másolással...


"elég csak egy technologiat elsajatitania" Jó, akkor most nézz meg egy álláshirdetést! Egy OKJ-s papírral azért nem a Google-nél kell kopogtatni... 10-15 év tapasztalat után mondjuk rendben van, hogy csak a szakterületedre koncentrálsz (bár tanulni akkor is kell új dolgokat), de akkor is nonszensz, hogy egy profi PHP-s ne tudja grafikus nélkül megcsinálni pl. a saját weboldalát.

2011. szept. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
48%

Honlapkészítő=nem ért semmihez igazán.

Az ilyenek csinálják a hányás kinézetű, ocsmány sitebuildű táblázatos, mysql injection-re váró komolytalanul leprogramozott oldalakat.


Amúgy meg az interneten illik több forrásra támaszkodni. Nem magyar PHP Pistike, illetve Designer Dalmácska oldalakról kell szedni az infókat...

2011. szept. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
74%
Másolásról: én új dolgokba úgy szoktam belefogni, hogy keresek egy olyan működő appnak/játéknak a forráskódját, ami hasonló, mint amit meg kellene csinálni. Ezt piszkálgatom, ismerkedek vele, majd utána megyek rá a hivatalos manualra.
2011. szept. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a könyvet azért melegen ajánlom (csak beleolvastam, de jópofa):

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. szept. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Az azért a figyelmetekbe ajánlom, hogy ez az Iskola egy korábban ezen az oldalon (Tessék a kérdés, de csak végig olvasva érted meg: http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes.. ) okkal jól lehúzott másik iskolának a név-változtatott utódja.

Mivel azt eltiltották az oktatástól a törvénytelenségek miatt!

Még egy szakmai oldal, ahol tárgyalják az iskola dolgait:

[link]

Direkt a végét linkeltem, addigra derül ki, hogy az iskola bérencei írtak pozitív értékelést a topikba, és végül megkapta az eltiltást is az iskola.


Szóval ha valaki idetéved:

- Ne ugorj bele!

- Ha teheted, 8 napon belül még felmondhatod. Valami rendes iskolánál kapsz töredékéért használható tudást.

- Olvasd el a linkelt oldalakat, ott adnak használható tanácsot, hol tanulj, mit tanulj, mennyiért éri meg. Abból kiválaszthatod a Neked megfelelőt.

- Ha még valami kérdés van, írj rám PM-et. ;)


És a félreértések végett, igen, én is megs*ív*am velük!

Bepaliztak.

2013. ápr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!