Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha van 3 div-em. Egy felső,...

Ha van 3 div-em. Egy felső, egy bal és egy jobboldali, akkor, hogy tudom azt megcsinálni, hogy a felső div-ben lévő menüben ha kattintok, akkor a jobb oldali div-ben változzon a tartalom, míg a másik 2 div változatlan marad?

Figyelt kérdés
A felesleges kódismétlést akarom elkerülni. Frame-el megtudom csinálni, de akkor 2 csúszka lesz jobb oldalt, és az úgy nem tetszik nekem.
2012. ápr. 5. 00:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Frame-eket ha lehet hanyagod, mert vannak jobb módszerek is.


Erre való az AJAX.

[link]


Ha csak a kódismétlést akarod elkerülni akkor elég lesz ez is.

[link]

2012. ápr. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem InnerHTML elég . Itt van pár példa.


[link]

2012. ápr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Használj jquery-t az szépen elrejti a natív ajax hívásokat.


Betöltöd a jquery-t majd a ha van egy #menu egy #bal meg egy #jobb dived akkor a menüsorban a menüknek ennyit csinálj:


<a href="#" onclick="$('#jobb').load('http://akarmi.hu/valami.php');">Menüpont neve</a>


És akkor kattintásra a jobb nevű divbe betölti a valami.php tartalmát. Kissé egyszerűbb mint saját kommunikációt összedobni...

2012. ápr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!