Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy tanultatok meg weblapot...

Hogy tanultatok meg weblapot készíteni?

Figyelt kérdés

A kérdés mindenkinek szól aki: tud webalpot szerkeszteni vagy éppen most tanulja de eredményesen!!

Hogy tanultatok meg weblapot szerkeszteni? Milyen nyelveket tanultatok és hol ? Iskolában vagy otthon ? Videóból vagy könyvből vagy internetes anyagokból ? Milyen könyvet érdemes venni ezen a téren ha eggyáltalán érdemes...

Informatikusnak tanulok, és a weblap készítés/szerkesztés nagyon érdekelne és látok is benne jövőt(keresetet). A HTML-t már megtanultam "elsajátítottam" de tudom hogy ez még bőven kevés. Elkezdtem a CSS-t oktató videók alapján és rájöttem hogy sokkal nehezebb mint a HTML volt. Úgymondva elfogytak a oktató videók és a leírások nagyrésze érthetetlenek. Tanácstalan vagyok hogy honnan vagy miből tanuljak.

Légyszi segítsetek.



2012. aug. 14. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Netes leírásokat keress, a CSS semmivel sem "nehezebb", mint a html.


Először ezek menjenek tényleg JÓL, utána esetleg kicsit nézhetsz a PHP felé is.

De amíg nem tudsz egy rendes, jól kinéző oldalt megcsinálni HTML és CSS segítségével, addig ne.

2012. aug. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Jó de mondjuk egy netes leírás nem taglalja annyira a lehetőségeket mint egy könyv nem ? Vanna tényleg jól használható könyvek, amiből "gyerekjáték" a tanulás ?

Vagy ha tényleg a netes leírások a jók akkor tudnál/tok linkelni oldalakat?

2012. aug. 14. 13:04
 3/12 anonim ***** válasza:
Ennél jobbat nem találsz: [link]
2012. aug. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, biztos jók az angol oldalak...de nekem magyar kéne :D De azért köszi :)
2012. aug. 14. 13:10
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát én 3éve vagyok szabadúszó webfejlesztő, és magamtól tanultam az egészet. Nem voltam 1 iskolában se.


Első körben a procedúrális programozás elméletét kell megismernek. Ha tudsz valamilyen programnyelven, akkor könnyedén megtudod tanulni a php-t is. A nehézkesebb inkább a lelki világát megismerni.


Attól függ mit szeretnél.


##############################

Back-End Developer:

------------------------------

Ez inkább a szerveroldali tényezőkre fordítja a figyelmét. Azaz logikai, műveleti és adatkezeléssel foglalkozik.


Kell hozzá:

- PHP nyelv ( [link]

- SQL nyelv ( [link]

- Nah meg nem árt egy Adatbázis szerkezettan (kulcsok, kapcsolatok, normálforma, stb...)


Itt végzed az adattárolási műveleteket, oldal generálást, paraméterek által futtatott környezetben az adott program kódot.


A Back-End részt az oldalt látogató felhasználó nem látja semilyen formában.


##############################

Front-End Developer:

------------------------------

Ez maga az oldal. Itt kell leprogramozni az oldal vázát és tartalmakat felvinni. Formázás és Design foglal helyett.


Kell hozzá:

- HTML ( [link]

- CSS ( [link]

- JavaScript ( [link]

- jQuery ( [link]

- AJAX ( [link]


jQuery és az Ajax lényegében JavaScript.


##############################

Ajánlott irodalmak:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. aug. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A linkeknél a lezáró zárójel nem kell oda!!! Csak azt is a linkhez veszi.
2012. aug. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Érdekes olvasmányok, ha már eljutottál 1 darabig:

[link]

[link]

[link]

2012. aug. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Pityeeesz ***** válasza:
én úgy hogy kitaláltam hogy milyen weboldalt szeretnék aztán el kezdtem írni bővítgetni ameddig olyan nem lett amilyet akarok. Először kezd a HTML+CSS-el Kis millió anyag van hozzá. Aztán jöhet a javascript, dettó kismillió anyag van hozzá a neten, utána php+mysql, ami kicsit rázósabb, de ha tudod hogy mit szeretnél megvalósítani és azt kb hogyan az sem egy túl vészes dolog.
2012. aug. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

[link]

itt van sok érdekes videó magyarul, ezeket is megnézheted, ártani nem árt, van köztük ami az alapoktól mutatja be a webprogramozást (html, css, kliens és szerver oldali programozás, mire kell oda figyelni a design-nál stb)

2012. aug. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát igen. A suli szó keveset fordul elő. És ugye mennyivel hasznosabb tanácsokat tud adni az, aki TUDJA IS nem csak tanulta? Írta itt valaki, hogy elképzelte milyen oldalt szeretne és nekiállt annak utánajárni. 10 pont a 10-ből. Ennek van értelme. Kínkeserves, meg kell szenvedni érte, nem jön össze sitty-sutty, de igen, ez egy jó kiindulás. Aki kitartó és valóban érdekli, meg fogja csinálni és ha megcsinálta meg lesz az önbizalma a még koomolyabbra is és azt is meg fogja csinálni. Talán páran megköveznének érte (főleg fizetős iskolát vezetők), én mégis azt mondom, NEM BAJ AZ, HA NAGY FALATBA HARAP BELE VALAKI.
2012. aug. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!