Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet azt CSS-el...

Hogyan lehet azt CSS-el megcsinálni, hogy legyen egymás mellett két hasáb, amelyek magassága egyforma (az a terület, ahol a háttérszín látszik) a tartalomtól függően?

Figyelt kérdés

Azaz a több tartalommal rendelkező magasabb hasáb magassága egyben a másik hasáb magassága is? Megjegyzés:

Próbáltam azt, hogy egy közös div konténerbe rakom őket,

és mindkettőnek height:100%-ot állítok be, de valamiért a 100%-ot a böngésző magasságának veszi, és nem a div magasságának.



2012. okt. 30. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
A konténer divnek adj position:relative értéket, a két hasábnak pedig position:absolute-ot (bepozicionálva egymás mellé). Szerintem így jónak kell lennie, egy próbát megér.
2012. okt. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Csinálhatod tablebe, ott egyértelmű.

Feltéve hogy van egy main div, amiben van egy left és egy right div:

2. Itt egy trükk:


#main {

overflow: hidden;

}

#left, #right {

float: left;

padding-bottom: 1000em;

margin-bottom: -1000em;

background-color:#CCC;

}

Ennél a trükknél lehet gond ha border bottomot akarsz, vagy #-el rálinkelni az adott divre.


3. Kamu háttér. Vagyis a #main divnek van csak háttere, pl. egy 1px magas kép repeat-y, ami mondjuk 200px szélességben szürke, aztán 20px fehér vagy átlátszó, majd megint 200px szürke, és a diveket is 200px szélesre rakod 20px marginnal.

2012. okt. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
trükk nélkül nem lehet megcsinálni szépen?
2012. okt. 30. 13:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha lehetne azt írtam volna :)
2012. okt. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!