Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan kell bekonfigurálni...

Hogyan kell bekonfigurálni egy webszervert, hogy az mindenféle szempontból biztonságos és jól működő legyen. Milyen modulokat, php fügvényeket érdemes használni és mit tiltani?

Figyelt kérdés
2009. szept. 12. 16:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Gondolok itt ilyen dolgokra hogy külön szervert érdemes-e a mysql adatbázis kiszolgálásra használni. VNC távoli kezelés elég biztonságos -e hozzá vagy valami SSH módszer megfelelőbb stb.
2009. szept. 12. 16:53
 2/5 anonim ***** válasza:

Ugye Debian szerveren? Azaz ugye Linuxon akarsz webszervert?

Ha válasz igen, olvass tovább, ha válasz nem, felejtsd el.


1. Felteszel egy webszervert: apache, sql, phpmyadmin stb.

2. felteszel egy vezérlőt mondjuk ispCP (én ezzel csinálom most)

3. Aztán apache konfiguráció (késöbb terhelés alatt is)

4. IPtables saját kézzel saját szabályokkal.


5. Meg amit kihagytam megnézed googlébe, én is most állítok össze egy Ubuntu szervert egy böngészős játéknak.

2009. szept. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászólót egészítem még ki:

- phpmyadminnál figyelj hogy ne lehessen más szerverre is csatlakozni vele illetve hogy a config wizardot kitörölted, különben a júzer újrakonfigurálhatja neked :)

- ispCP helyett én Webmin-t használok. Kezdőnek erősen nem ajánlom mert haladó szinten ellenőrzés/magyarázat nélkül enged mindent változtatni root jogokkal. Pár kattintással hazaküldheted a szervered ha nem értesz hozzá.

2009. szept. 13. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Köszi hogy kiegészítettél, kipróbálom webmin-t is.
2009. szept. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na kipróbáltam egész jó:)
2009. szept. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!