Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » E107 PAGE. PHP-nak hol találom...

E107 PAGE. PHP-nak hol találom meg a file-os formáját? Vagy esetleg máshogy kell? Többi lent.

Figyelt kérdés

Hai!


Ugye vannak e107ben a saját menük/oldalak. Pl. www.ateoldalad.hu/page.php?124

Én egy PHP-s forráskódot szeretnék beilleszteni, de ha ezt a neten keresztül teszem meg, vagyis csak simán beszúrom a tartalmába akkor nem működik. Azt írták a leírásban, hogy ezt a FILE-jába kell beszúrni, a legtetejére, mármint a forráskódot A total commander segítségévvel ( gondolom ftp-n ), de nem találom ezeknek az oldalaknak a FILE formátumukat. Egyáltalán van ilyen? Vagy csak én gondolom rosszul? Vagy hogyan kéne ezt a problémát orvosolni?

Egy szolgáltatásról lenne szó, ami PHP forráskódba van megadva.


Előre is köszönöm.



#E107 #page.phpfile
2013. márc. 25. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Most mit nem találsz? Vagy mi a gond?


Van egy page.php-d a tárhely root-ban (legalábbis a példa linkedből gondolom, hogy ott van). Letöltöd, megnyitod jegyzettömbbel (de inkább notepad++-szal, hogy a kódolást ne barmold el), beleszerkeszted amit kell (elvileg van leírásod), elmented, feltöltöd, és kész. Hol a gond, hol akadtál el? :)

2013. márc. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Először is köszi a gyors választ.


Na most nekem az lenne a célom ezzel a kódolással, hogy különböző page.php-kat (azaz több oldalt a honlapomon) levédessem. ( a forráskóddal amim van )

És akkor úgy megoldható lenne, hogy mindegyiket külön-külön alakítsam át, vagyis amelyiket szeretném? Nekem annyi lenne csak a gondom, hogy nem találom ezeket a file-okat, honnan tudom letölteni őket? Mert egyszerűen sehol nem találom őket.

2013. márc. 25. 23:28
 3/4 anonim ***** válasza:

(#1 vagyok)


Szerintem nagyon az alapokkal sem vagy tisztában.


EGYETLEN DARAB "PAGE.PHP" fájlod van. Nincs olyan, hogy "page.php?1", "page.php?2"...

Ami az URL-ben a "?" után van, azok paraméterek, amiket ez a PHP fájl megkap és feldolgoz, és ez alapján kérdezi le az adatbázisból a tartalmat (amit a webes felületen elmentesz, mint a saját oldal tartalma).


Ahhoz, hogy csak bizonyos oldalakat ments le, tudnod kell az azonosítójukat, és a page.php-ben egy elágazásba beleírni, hogy ha az azonosító paraméter mondjuk 124, akkor jöjjön a jelszókérő script.


De csak egy kérdés: miért nem jó neked az e107 beépített jelszavasító megoldása? Minden oldalt egyesével lejelszavazhatsz, és nem kell görcsölnöd saját szkriptekkel.

2013. márc. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szorri, elírtam:

"Ahhoz, hogy csak bizonyos oldalakat ments le"

helyett:

"Ahhoz, hogy csak bizonyos oldalakat jelszavazz le így"

2013. márc. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!