Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weblapkészítés-> Miben érdemes...

Weblapkészítés-> Miben érdemes tanulni, hogy kezdhetnék hozzá?

Figyelt kérdés
Szeretném megtanulni a Weblapkészítést , olvasgattam a kérdések között és mindenhol azt írták ,hogy rengeteg időt kell rászánni , nos idő az van bőven :D (mivel még diák vagyok) ,csak nem tudom ,hogy hol kezdhetném el, sajnos oktatási lehetőség nincs a közelben ezért egyedül itthon szeretnék megtanulni. Odáig szeretnék eljutni ,hogy önállóan tudjak készíteni , egy igényes oldalat , webshop -al( és nem csak a Paypal-es megoldással).

2013. ápr. 2. 06:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én találtam egy jó oldalt, ahol találsz majd egy csomó használható linket

[link]


Szerintem a HTML-lel kezd

2013. ápr. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

alapnak a html,css majd php,javascript,sql


html kezdőknek(magyar):

[link]

[link]

2013. ápr. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) ment a zöld kéz
2013. ápr. 2. 07:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Plusz nem árt valami grafikai eszközben elsajátítani némi ismeretet, hogy akár egy egyszerűbb weblapot megtudj tervezni.


Programozni pedig ne valami grafikus felületű programmal tanulj meg, hanem kőkemény szöveges formába, mert a WISYWIG felületű tudás kakira se jó.


De legelsőnek az elméleti részét kell elsajátítanod.

Sokaknak pl. gondot jelent felfogni a relatív útvonal fogalmát is.

2013. ápr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Előzővel ellentétben, szerintem pont azok a jó tanuló programok ahol van vizuális és kód felület is.

Például: Dreamweaver.


Előnye, hogy amikor kódot írsz, rögtön látod mi változik. Cserében, ha nem tudod valaminek a kódját, a grafikus felületen beilleszted aztán megnézed milyen kódot generált le hozzá.


Másik előnye, hogy sok segítséget ad kódoláshoz is (pl írja a ciklusok, függvények paramétereit, stb.)


Ha már ott megy, átállhatsz akármire, én pl. Notepad++ -t használok.

2013. ápr. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen , én Dreamweaver-el akarok dolgozni , és arra kéne segítség , tudnátok linkelni ezzel foglalkozó oldalakat (Tudok angoluk , ez nem fog problémát okozni , tutorial-okat kerestem , de csak 1 jó sorozatot találtam ,de annyira lassan magyaráznak benne ,hogy nem bírtam tovább 15 perc alatt arra jutott az előadó ,hogy-hogyan mentsük el az oldalunkat , én meg már az ereimet vagdostam , mi lehet ha valami komolyabb dolgot akar elmagyarázni)
2013. ápr. 2. 12:43
 7/7 Drone007 ***** válasza:

Ha weblapkészítést akarsz tanulni, akkor ne egy fejlesztő eszközre koncentrálj, mert az csak egy eszköz (és a dreamweaver abból sem a legjobb)


A www.w3schools.com oldalon vannak tutorialok, amivel elindulhatsz . A helyedben a html és css tutorialokkal kezdeném a tanulást.

Azt, hogy milyen fejlesztő eszközt használsz (dreamweaver, notepad++, nvu,...) az már rajtad áll. Eggyik sem jobb a másiknál kezdő szinten.

Sokan erőltetik a wysiwyg eszközöket, de a webfejlesztéshez ezek teljességgel feleslegesek. Elég egy jó karakteres szövegszerkesztő, és egy böngésző amiben ellenőrzöd az eredményt.


Sok sikert!

2013. ápr. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!