Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Van maximális hossza a listáknak?

Van maximális hossza a listáknak?

Figyelt kérdés
A lenyíló menüm elég hosszú lett. 8 menüpontom van, mindegyikben legalább 5-6 almenü, és van, amelyikben még egy 3.szint is van. Az első három menüpontnál minden rendben van, de UGYANAZ a kód a 4.menüponttól már nem működik! Ez azért van, mert túlléptem valami határt, aminél hosszabbat már nem lehet csinálni? (több böngészőben is teszteltem, sehol sem jó)

2013. jún. 23. 08:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs határ, de kerüld el az ekkora hosszú, mélységű menüket.

Biztos meg lehet máshogy is oldani.

Mutass kódot, ott lesz valami hiba.

2013. jún. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
és valószínű hogy csak elgépeltél html-ben valamit, vagy előbb nyitottál valamit, mint zártad a másikat.
2013. jún. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nincs semmilyen limit, a kódban lesz a hiba.
2013. jún. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tényleg a kódban volt hiba, a 3. menüpontban a kelleténél eggyel több </li> volt, ez rontotta el az összes utána lévőt.


Miért nem szerencsés hosszabb menüket készíteni?

Jobb ötlet lenne, ha csak a 8 menüpont lenne, és azokon belül lehetne pl. képekkel navigálni, mint itt?

[link]

2013. jún. 23. 13:08
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Alapszabály, hogy minél kevesebb kattintással lehessen eljutni valahova egy weboldalon, de az is hasonló súlyú alapszabály, hogy a menürendszer átlátható, jól strukturált, és tömör legyen. Az első lépés ilyen esetben, mint a tiéd, az az, hogy kijjebb lépsz egy szinttel a logikádban, és megpróbálod teljesen új logikával átcsoportosítani, átszervezni a navigációt tisztább fejjel. Olvassz össze menüpontokat hasonló vagy átfedő tartalommal, törölj párat, amikre nincs is igazán szükség, ilyesmi. De a konkrét tartalom ismeretének a hiányában nem lehet receptet mondani. Néha egyszerűen nem tudsz vagy valamiért nem akarsz levágni a navigációs lehetőségek hosszából, ilyenkor érdemes valahogy okosan szervesen beleépíteni az oldalba magát a navigációt. De nincsenek receptek itt sem, minden projekt más.
2013. jún. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Az oldal degutartásról fog szólni, és elég sok benne a tartalom, így is legalább 2 A/4-es oldalnyiak a szövegek. Összesen vagy 50 almenü van, ezt osztottam szét 8 részre, majd azokon belül is tettem be akár 3.szinteket.

Kattintani csak egyet kell, mert elég rávinni a kurzort, hogy lenyíljon a menü, de gondolom ez olyan sokat nem számít.

Igazad van, szerintem én nem akarom megváltoztatni a navigációt, azok után, amennyit gondolkoztam eddig a beosztás kitalálásán. Megpróbálom valahogy egybeépíteni magával az oldallal, de még sohasem kellett ilyet csinálnom, és egyenlőre túl sok ötletem nincs.

2013. jún. 23. 13:59
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Oké, így világos. Az nem volt egyértelmű a kérdésedből, hogy a menüd dinamikusan lenyílik, és szerintem többen úgy képzeltük el, mint egy statikus listát, amit ha csak simán kiteszel egy oldalsávba, az nagyon hosszú lesz. Egyébként ha így lett volna, én arra sem mondtam volna, hogy baj, sőt, a kurzorrávivős (úgynevezett "hover") megoldások rosszabb felhasználói élményt biztosítanak, mint a hosszú, de statikus menük. Több lehetőséged van.


1. Hagyod az egészet úgy, ahogy van, nyolc főmenüponttal, és a többi szépen lenyílik belőlük.


Előnyök:

- Kevés helyet foglal.

- Megszokott, ismert megoldás.


Hátrányok:

- Nem kedvelt megoldás, feleslegesen precíz kurzorirányítást igényel.

- Mindig le kell nyitni pár menüpontot a tartalomjegyzékszerű tájékozódás végett, nincs egy mindig jól látható teljes tartalomjegyzék.

- Annak a függvényében, hogy ez JavaScripttel, vagy tiszta CSS-sel történik-e, a navigációd esetleg nem fog működni azoknál, akik kikapcsolták a JavaScriptet a böngészőjükben.


2. Hagyod az egészet olyan módon strukturálva, ahogyan megcsináltad, de likvidálod a hoverelős megoldást, helyette egy oldalsávmenüben egy teljes hosszúságú statikus listaként jeleníted meg a navigációdat, szóval a felhasználó kapásból látja, hogy milyen főtémán belül milyen altémák vannak.


Előnyök:

- Mindig jelen van, mindig átlátható.

- Valódi egykattintásos navigáció, nem kell a kurzorral trükközni, kevesebb a frusztráció.

- Nem igényel szkriptelést.

- Nem kell kidobnod a kész listád HTML-jét, csak a hoverért felelős kódot eltávolítanod.


Hátrányok:

- Hosszú, ezért több helyet foglal.

- Nem annyira kúl. :)


3. Meghagyod a mostani hoveres megoldást, mint fő navigációt, de készítesz egy footernavigációt, olyat, amilyen mondjuk ezen az oldalon is van minden lap alján:

[link]


Előnyök:

- A footernavigáció népszerű megoldás, ismerik.

- Megmarad a mostani megoldásod, de mégiscsak biztosítasz egy tartalomjegyzéket is.

- A footerhez nem kell szkript.


Hátrányok:

- Széttöredezi a navigálást az oldalon.

- A footerhez teljesen le kell görgetni, a menüdhöz pedig (gondolom) teljesen fel. Frusztráló.

2013. jún. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, rengeteget segítettél!

Még nincs meg, hogy footernavigáció lesz-e vagy egy szépen designelt statikus menü, de elképzeléseim már mindkettőhöz vannak.

2013. jún. 23. 17:33
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

Esetleg lehetne még valamilyen cikkes megoldás is az almenük helyett(ha megoldható úgy).

Pl 8 menüd egyike mondjuk a deguk betegségei, rákattintva pedig 5-6 cikk, amiből egy cím a betegség nevével, és egy rövid leírás látszana.

Ha rányom akkor meg a teljes cikk végén kijelzed hogy <Vissza> 1/6 <Következő: A vérdegu betegség>


Sok sikert!

2013. jún. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A 7-es vagyok, örülök, hogy hasznosak voltak a válaszaim. :) Leírtam nagyjából az előnyöket és hátrányokat objektíven, de én személyesen a helyedben egy csinos statikus oldalsáv-navigációt választanék a lábléces megoldás helyett, egy olyan oldalra, mint amilyen a tiéd lesz, talán ez a legtisztább megoldás, és a legkevesebb macerával járó is. Lesd meg példának a W3Schools oldalát:

[link]

Halálegyszerű, mégis szépen és átláthatóan csoportosított oldalsó menü. Kéznél van, jó helyen van, tökéletesen működik. Mellékesen, az oldal jó tananyagokat tartalmaz kezdők számára épp ebben a témakörben. Lehet kritizálni, vannak sántító ajánlásaik bizonyos esetekben, és egy profi használjon MDN-t (Mozilla Developer Network), viszont egy kezdő számára a W3Schools szerintem minden sántító információ ellenére is összességében egy nagyon jó és hasznos válogatás a legfontosabb infókból. :)

2013. jún. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!