Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy tudnám ezt megvalósítani...

Hogy tudnám ezt megvalósítani (adatbázis)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne,hogy egy adatbázist szeretnék feltölteni adatokkal egy honlapon keresztül a gépemen (internet nélkül) és nem igazán tudom ,hogy hogy tudnám ezt megvalósítani

. Access-ben megcsináltam,azonban kívülről nem tudok hozzá férni az mdb fájlhoz. Van valakinek erre valamilyen megoldása ?:)


2013. júl. 30. 22:43
 1/2 anonim ***** válasza:
kevered a szezont:-) accesshez nem fogsz csatlakozni az nem sql szerver:-)
2013. júl. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ehhez egy szerveroldali nyelv kell, például PHP. Persze sok más van, vannak .NET-esek, és ezekből nyilván könnyebb elérni egy MS Access cuccot.


PHP-ből elvileg így tudod elérni az MDB fájlt, ODBC-n keresztül:

[link]


Ezután pedig SQL parancsokat oszthatsz neki. (Ha lejjebb tekersz az oldalon, a kommentekben látsz példákat.)


PHP futtatásához szükséged lesz egy webszerverre (pl. Apache) illetve a PHP értelmezőre. Ezeket össze is kell hangolni, hogy szeressék egymást. De egyszerűbb ha letöltesz egy XAMPP agy WAMP szervert, abban benne vannak ezek már bekonfigolva.

2013. júl. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!