Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Elmentett HTML kódot megnyitom...

Hirokin1 kérdése:

Elmentett HTML kódot megnyitom böngészőben nem jeleníti meg az ékezetes betűket vagy valami teljesen más absztrakt karaktereket rak be helyettük. Mi lehet a hiba oka, és hogyan tudnám ezt korrigálni?

Figyelt kérdés

A Kód a következő:


<!DOCTYPE html>

<html lang="hu">

<head>

fej meta-adatok...

</head>

<body>

törzs (Megjelenítendő tartalom)

</body>

</html>



2014. jún. 21. 19:31
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

és ezt kapom a böngészőmben:


fej meta-adatok... törzs (Megjelenítendő tartalom)

2014. jún. 21. 19:39
 2/17 anonim ***** válasza:

Head-be:

<meta charset="UTF-8">


És UTF8 karakterkódolással mentsd el a dokumentumot.

2014. jún. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ja, hogy konkrétan ez a HTML-ed?

<head></head> közé kell amit az előbb írtam, valamint egy <title>Oldal címe</title> is. A most ott lévő szöveget pedig töröld.

2014. jún. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod ez volt a probléma közbe én is rájöttem... :)


<head></head> közé tudom h az oldal címe kell majd vagy ami az oldal keresését segíti esetleg oldal neve....


de a <title></title> tag-ekre miért van szükség?

2014. jún. 21. 19:50
 5/17 anonim ***** válasza:

Szívesen

<title> tag kötelező a HTML-ben. Itt kell megadnod azt a nevet, ami a böngésző tabjára kerül kiírásra.

[link]

2014. jún. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszi a linket is, nagyon hasznosnak tűnik! :)


én jelen pillanat innen: ( [link] tanulgatom a html-t kíváncsi vagyok a véleményedre szerinted mennyire megfelelő és korszerű ez az oldal arra, hogy létre hozzak 1 honlapot amibe tudok fórumot regisztrációt/bejelentkezést beépíteni??

2014. jún. 21. 20:26
 7/17 anonim ***** válasza:

Csak bele-bele olvastam, de HTML5-tel és PHP 5.x-szel foglalkozik, szóval korszerűnek korszerű. Az már más kérdés, hogy megfelelő-e. Ha érted, amit írnak, akkor megfelelő.

Én nem szeretek magyar nyelvű dokumentumokat olvasni IT témakörben.

2014. jún. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ja, a kérdés fórum, felhasználókezelés részére adott válasz lemaradt. :)

Az a lényeg, hogy megértsd a PHP és a HTML alapjait, valamint meg tudd fogalmazni egy-egy probléma megoldásának lépéseit és nem lesz probléma ezekkel a dolgokkal.

2014. jún. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén én azért fogtam ebbe bele, legfőképp mert érdekel is, de egy szövetség részére szeretnék létrehozni 1 honlapot és azt mondták nekem, hogy érdemesebb ha magam tanulom meg a html-nyelvet mivel körülbelül ugyan annyi időbe telik mint a különböző wysiwyg programokat ki ismerni.
2014. jún. 21. 20:57
 10/17 anonim ***** válasza:
Ebben tévedtek. Egy wordpress vagy drupal telepítése és üzemeltetése gyakorlatilag gyerekjáték. Semmilyen előképzettséget nem igényel. Persze ha nagyon egyediek az igények, akkor több tanulást igényel a módosítás.
2014. jún. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!