Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Te vagy az en weblapkeszitom?

Te vagy az en weblapkeszitom?

Figyelt kérdés
Szeretnek csinalni egy vaterahoz hasonlo oldalt magyarorszagon (mas lesz a profilja csak a rendszer az ugyanaz, kategoriak es alkategoriak valasztasa, regisztracio, egyeni es ceges hirdetesek...) na az online marketing az nem gond azt megtudom csinalni, viszont felepiteni egy ekkora honlapot mart nem egy egyszeru feladat. Hogyan tudom leinformalni az embereket, hogy valoban megtudjak-e csinalni kezelo platformmal egyut ( hogy a jovoben a kisebb karbantartasokat en tudjam elvegezni.) mert azt latom, mindenhol, hogy kb mindenki megtudja csinalni, de valahogy referenciat senki nem akar mutatni, hogy tessek ezt az oldalt en csinaltam latofd ott a nevem. Mieloitt az aron ragodnatok tudom, domain, tarhely, weblap... 1 millio koruli osszeg igen tisztaban vagyok vele.

2015. márc. 23. 16:08
1 2
 1/18 Tengor ***** válasza:
100%

Okoskodás ON:

Talán azért nem tudnak a webfejlesztők ilyen referenciát adni, mert a hasonló kaliberű oldalakt nem egy ember rakja össze. Azon kívül folyamatos frissítést igényel, ami megint nem egy emberes feladat.

Ma már egy szoftverben sem divat, hogy felsorolják a készítőket, mint a filmek végén.

2015. márc. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék arra a marketingre ami konkurál a Jófogással meg a Vaterával.
2015. márc. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

TL;DR


Nem.

2015. márc. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Tollas Roland válasza:
100%
Ha hasonló szintűt szeretnél akkor nem embert kell keresni rá, hanem csapatot, céget, aki üzemelteti is később. Ez azért nem csak weblapkészítés, itt komoly adatbázis tervezés és programozás is kell, hogy nagy terhelést bírjon a rendszer. Amihez egy ember nem fog profi szinten érteni a back-endtől a sitebuildig
2015. márc. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

1 milla kb csak arra lesz elég, hogy egy fizetős/ingyenes (inkább előbbi) cél specifikus cms rendszert üzemeltess + reklám 1 évig. Pl egy rendelőmnek a flynax tetszett meg így azt kérte, de egy vatera, olx, ebay-nél már nem lesz elég egy ember és 1 milla se, max kb 1 hónapra hogy ki tudd az embereket fizetni aztán kész, leállhatsz.

-Miért is nincsenek ilyen referenciájú emberek? Mert nem egyedül csinálják, aki meg egyedül le tud ilyet programozni az megcsinálja, és nem másnak dolgozik, hanem magának.

2015. márc. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ertem, szoval, akkor 1millio, az milyen fizetos cms rendszerekre eleg? Tudnatok neveket mondani? Pl egy olyan weboldalt kilehet hozzni egy milliobol, mint pl a rosszlanyok.hu? Ahol a hirdetok befizetnek egy fix osszeget, ami y idotartalmig el.
2015. márc. 23. 18:29
 7/18 anonim ***** válasza:

Tengor kollégához hasonlóan én is ideokoskodom egy kicsit:


Ezt nem fogod 1 millióból megúszni, ha nem arra játszol, hogy átverjenek valami gányolmánnyal. Nem az a fajta meló, amit pár nap alatt meg lehet csinálni; súlyos emberórákat követel meg, ami egyrészt egy főnek baromi sokáig tartana - ha egyáltalán el tud végezni fejlesztést, grafikát, mindentga -, másrészt meg csak a fejlesztő(k) bérére nyugodtan kalkulálhatsz egy jó 2+ milliót, de inkább ennél jelentősen többet.


Persze, lehet, hogy megúszhatod 1 millióból is az egészet, valami Vérpistike segítségével, csak akkor az olyan lesz, mint a szuloklapja.hu, ahol az SQL query-t a tehetséges "kolléga" kompletten kivezette az URL-be.


A referencia meg egy pont egy olyan dolog, hogy komoly fejlesztő (mint személy) nem fog tudni neked referenciát adni, mert titoktartási kötelezettsége van, így az ügyfélről, projektekről, az ügyfél, illetve a munkáltató külön hozzájárulása nélkül nem adhat ki.


Mindezektől függetlenül is, ha figyelembe veszem, hogy komolytalan módon, itt próbálsz szakembert keríteni a projektedhez, máris borítékolhatod, hogy csak a kutyaütők fognak jelentkezni.

Tovább súlyosbítja a helyzetet, hogy egy nagyszabásúnak csengő üzleten töröd a fejed, de az még véletlenül sem merült fel benned, hogy a kötbér, mint olyan elég régóta létező fogalom.


Ebből számomra úgy látszik, neked csak a pénzed van meg - ha meg van - ehhez az egészhez, így viszont vagy hagyod az egészet, vagy sokkal (irdatlanul sokkal) többe fog kerülni, mint azt fent vázoltam, vagy magányos farkasként, hozzáértés és koncepció nélkül vágsz bele, hamarabb fogod elbukni a teljes összeget, mint amilyen gyorsan le lehetne húzni azt a WC-n.


Ha mindezek közül csupán egyetlenegy dolgot átgondolsz, akkor az legyen ez: Ha feszt bele akarsz ebbe vágni, akkor legalább ne a GYK-ről, meg fórumokról keresgélj szakembert, hanem komoly helyekről.

2015. márc. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Mar ertem, hogy miert NEM!!!! OK!? AKKOR most tudnatok mondani, par dolgot, hogy hogyan tudok erre a piacra belepni? Lehet, hogy ez tul nagy falat ok ertem. Akkor kezdjuk egy kisebb falattal pl linkgyujtemenyt csinalnek ugy, hogy az e-mail-eket begyujthessem, amiket a kesobbiekben arulhatok. Es felejtsetek el a tobbi hozzaszolasban, hogy miert NEM! Engem az erdekel, hogy, hogyan IGEN!!!
2015. márc. 23. 18:51
 9/18 Tengor ***** válasza:
Én felkeresnék egy befektetéssel foglalkozó céget, vagy egy olyan csapatot, aki épp támogatót keres és el tudnák költeni a pénzed.
2015. márc. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Tengor ***** válasza:
100%

Mint írtam: én keresnék fel valakit.

Neked nem ajánlom, amíg nem vagy képes az értelmes emberi kommunikációra. Csak másokat hoznál kényelmetlen helyzetben. Művelődj a pénzeden!

2015. márc. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!