Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy lehetne azt megcsinálni?

Hogy lehetne azt megcsinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Addig eljutottam, hogy regisztrálnia kell a tagoknak, és az adatait felviszi adatbázisba, majd be is tud lépni, és az adatlapon ki is adja a profilját.


Az is kész van, hogy táblázatban fel van sorolva az ID az első oszlopban, másodikban az oldal neve, harmadikban az oldal linkje. A negyedik oszlopban ott van, hogy hány kredit jár érte, majd az utolsóba a kattints ide hivatkozással.


Hogy lehet megcsinálni azt, hogy ha rákattint a kattints ide hivatkozásra (az külön ablakban nyílik meg), akkor az adatbázisban a kredit értéke eggyel nőjön, és a másik felhasználótól azt a kreditet elvegye. (Ha a másik felhasználónak a kredite 0-ra csökken, a linkjére ne lehessen rákattintania, vagy eltűnjön a táblázatból, vagy abban az oszlopban, ahol ki van írva mennyi kredit jár 0 legyen kiírva).


Tudom, sokat kérek, de akinek van ideje, és szívesen segít, az leírhatná a kódot :)



2016. aug. 16. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:

És még egy csomó dolgot nem vettél számításba, pl. hogy ne tudják egymást lenullázni, figyelni kéne ki mire milyen sűrűn kattint.

A kattintás, kattintás legyen, ne refresh, tehát egyedi token se árt minden katthoz.

Ezt követni is jó lenne egy külön táblában, hogy ki mire kattintot, már csak hogy vissza követhető legyen...

Amúgy SQL SELECT -> UPDATE az eljárás, és WHERE feltételek...

2016. aug. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Húhh, elég bonyolultnak tűnik. Ez nem nagy oldal lenne, kisebb ismertségi körben. 20-30 fő.

Szóval annyira biztonsági eljárások nem nagyon kellenek :)

2016. aug. 16. 15:40
 3/7 A kérdező kommentje:
És igazad van, elfelejtettem írni 1 linkre 24 óránként lehet kattintani 1 főnek.
2016. aug. 16. 15:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Üzenet:

Szia!


Abban esetleg tudsz segíteni, hogy ha egyik inputba beír egy összeget, akkor az alatta lévő inputban a jelenlegi kreditjéből kivonja azt az összeget és leírja. (nem kell levonnia még valójában, csak hogy kimutassa).


Így próbáltam:


Ahova beíjra:

<input type="text" name="fullKredit" class="form-control" placeholder="Mennyi megtekintőt akarsz vásárolni?" required


És ahol kiírja még a submit gomb lenyomása előtt, hogy mennyi marad neki:

<input type="text" name="pass" class="form-control" value="<?php echo $userRow['kredit']--$userRow['fullKredit']; ?>" disabled />


Válasz:

Legegyszerűbb ezt elsőnek kliens oldalon számolni, ha csak a megjelenés a cél.

[link]

2016. aug. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy 24 óra alatt csak 1× tudjon 1 ember kattintani, ahhoz egy táblába követni kell a kattintásokat.

Így elkerülve a dupla levonást.


Alapvetően nem nehéz amit szeretnél, de ehhez középiskolai érettségi szintjén ismerni kell az adatbázis kezelést.

(sokkal több idő lenne elmagyarázni, mint megcsinálni)

2016. aug. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, sajnos nem ismerem annyira. A PHP-t még-még ismerem (regisztráció, belépés, stb az megy, + valamennyire az adatbázis, de az tényleg alap szinten. Szóval adatbevitel, kiírás, és kb ennyi :( )
2016. aug. 16. 18:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát kb ennyire van szükség, csak persze nem úgy, hogy ez azt jelenti, hogy ki tudod másolni egy videóból.
2016. aug. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!