Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet közösségi oldalt...

Hogyan lehet közösségi oldalt készíteni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy hogyan lehetne felépíteni egy Facebook-szerű weboldalt?

Mindenképpen folyamatosan kellene frissülnie mint a Facebook csak sok egyéb funkciója is lenne amit a Facebook nem tud.

Sok helyen az olvastam, hogy python kell hozzá meg algoritmus.

De két kérdés:

1.Ha tényleg python kell hozzá, akkor tudtok segíteni elkészíteni?

2.Az algoritmusokat milyen programozási nyeleken szokták készíteni?

Ebben kérném a segítségeteket.

A válaszotokat minnél hamarabb írjátok meg.


Komolya weboldalt szeretnék csinálni. Mindent megtennék érte!



2016. okt. 21. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha ez nem troll kérdés, akkor úristen de messze állsz attól, hogy te bármit is kezdj egy weboldallal.

Ne haragudj, de nem is akarom fárasztani magamat azzal, hogy érdembeli információt adok, mert létező alapfogalmakkal sem vagy tisztában. Pontosítok: azzal sem vagy tisztában, hogy mikre képes a facebook.

2016. okt. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Web felület kliens oldalon: HTML + CSS + JS.

Szerver oldalon lehet több féle, többnyire PHP, de lehet natív C#/C++ prgoram is.

Adatbázis SQL és noSQL szerkezetűekkel.

Hogyan lehet elkészíteni!?

Használsz egy kész rendszert, mint pl. a DiaSpora.

Vagy leprogramozod, vagyis inkább programoztatod, mert mire megtanulod, már nyugdíjba leszel.

2016. okt. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet Pythonban is, de a #2 által leírt nyelvek elterjedtebbek.


De most egy kis fejmosásszerűség:

Használd kérlek egy kicsit a fejedet. Hány olyan oldalról tudsz, mint a Facebook? Én a hi5-ról és az iwiw-ről, és mondjuk, hogy ilyesmi a google+ és a Twitter is. Ez összesen négy, tegyük fel, hogy még van 3, amiről nem tudok, de ez is összesen csak 8 nagy közösségi oldal az egész világon. Szerinted, ha olyan könnyű lenne írni, akkor csak ennyi létezne? Mert szerintem akkor minden kisebb csoport írna magának egyet a saját igényeire szabva, Mark Zuckerberg pedig nem lenne olyan ismert és gazdag, mint amilyen.


"Komolya weboldalt szeretnék csinálni. Mindent megtennék érte!"


Erre csak a viccet tudom idézni: Akkor próbálj meg tanulni. Menj fel a [link] weboldalra, és kezdd el a fent említett nyelveket tanulni. Az általam ajánlott sorrend:

1. HTML

2. CSS

3. PHP

4. SQL

5. JavaScript


Ha akarod, az 5-öst beszúrhatod a 2 és 3 közé, a lényeg, hogy a HTML-t é a CSS-t ne nagyon válaszd el, és a PHP-t és SQL-t is együtt tanuld (én PHP-t ajánlok, mert azt ismerem, de több szerveroldali alternatíva is van).


Ha valamit nem tudsz, ne fuss egyből a gyakorikérdésekre, guglizz, akár angolul is. Mint ebből láthatod, szükség van angoltudásra is, legalább olyan szinten, hogy a dokumentációt megértsd.


"2.Az algoritmusokat milyen programozási nyeleken szokták készíteni? "


Bármilyenben. Az algoritmus(elég pongyolán megfogalmazva) azt írja le, mit csinál egy program/programrész, amit nyilván bármilyen nyelvben megírtak.



TL;DR verzió: Nem akarom elvenni a kedvedet, de ez nem úgy működik, hogy akarsz építeni egy FB-ot, és megcsinálod az ebédszünetedben. Sok-sok tanulás kell hozzá.

2016. okt. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én megcsinálom neked de 1 000 000 000 000 000 000 forint lesz.
2016. okt. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!