Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan működik a szőkítőpor?

Hogyan működik a szőkítőpor?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap voltam fodrásznál, a sötétszőkés-rezes hajambol szerettem volna egy pár árnyalattal szőkébb hajat, mintha csak a nap szívta volna ki. Ott kezdődtek a dolgok, hogy az egész hajamat nem tudta volna kiszőkiteni csak tincseket, mert nagyon roncsolta volna. Ezzel nem volt semmi bajom, még tetszett is volna, DE azt mondta, hogy az én hajamból a szőkítőpor csak ilyen fehéres nagyon világos szőkét tud csinálni. Én pedig nem akarok extra világos tincseket a hajamba, úgyhogy azt mondtam, hogy akkor köszönöm csak egy vágás lesz. Nagyon csalodótt vagyok mert 1 hónapja vártam erre az időpontra és már nagyon szerettem volna egy picit szőkébb hajat. Itthon anyukám mondta, hogy szerinte nem lett volna annyira világos, mint a fodrász mondta, de hát anyukám nem fodrász. Valaki akinek van tapasztalata vele segítene? Mert örülnék néhány szőkébb tincsnek, de hidrogénszőkét semmiképpen sem szeretnék, mert az én hajamban idétlenül mutatna. Köszönöm, ha segítetek!

2019. szept. 21. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A szőkítés alapvetően kiszívja a haj saját pigmentjeit. De egy jó fodrász megoldja a kívánt hajszínt úgy, hogy a világosítás után a megfelelő színárnyalattal befesti a hajat.

Így inkább örülj, hogy ez a kontár nem nyúlt a hajadhoz, mert ezek szerint nem ért a szakmájához.

2019. szept. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, a fodrász milyen peroxidot használ. Ha pár árnyalattal szeretnél világosabbat, bőven elég a 3 százalékos. Sőt, lehet egyből festékkel is. Azt fontos megjegyezni, hogy önmagában a szőkítőporos világosítás nem elég, ugyanis attól sárga lesz a hajad. A leszívás után be kell festeni valamilyen festékkel, pl. enyhe hamvasítóval, vagy attól függ, milyen árnyalatot akarsz.
2019. szept. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!