Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Intim “végleges” vagy tartós...

Intim “végleges” vagy tartós szőrtelenítés? Javaslatok?

Figyelt kérdés

Eddig borotvalkoztam mindenhol, utóbbi időben elmentem gyantaztatni. De sajnos az is nagyon zavar hogy két gyanta között meg kell várni, míg megnő a szőr (sajnos ki nem állhatom). Így gondolkozok hogy egy “végleges” vagy tartós szőrtelenítésen.


Ezek kb meddig tartanak? Azt olvastam a végleges tart kb 4 évig (én már fel évvel is boldog lennék).


Melyiket javasolnátok?

Hallottam lezeresrol, IPLről meg SHRről. Van esetleg más is? Mit kell tudni ezekről?


Köszi :)



2019. szept. 26. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kontra: Azt kell tudni róluk, hogy fájnak. Minden szalonban előadják a marketingdumát, hogy az ő gépük mennyire fájdalommentes, de ez egy nagy humbug. Minél vastagabb/erősebb a szőrszál, annál kellemetlenebb érzés, ahogy a sugár kiégeti a helyéből, márpedig intim területen a legtöbb embernek nem csak pihéi vannak. Ja, és állítólag az SHR a legkevésbé hatékony ezek közül.


Pro: Én lézeres kezeléssorozat közben vagyok éppen, és már az első alkalom után is hetekig tök vállalható volt a helyzet, ez utána még javult. Tehát érdemes kibírni. Ha meg 4-5 év után akár évente is kell 1-1 fenntartó kezelés (ami azért túlzás, annyiszor nincs rá szükség), akkor is megéri, hogy a köztes időben szőrtelen az ember. :) Mert ugye végleges szőrtelenítés a tudomány mai állása szerint nincs, csak tartós.

2019. szept. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én voltam lézeres kezelésen szalonban, de ahol kissé világosabb volt a szőr, ott nem lett olyan jó az eredmény, csak ahol nagyon sötét. Nem éri meg a fájdalmat és lehúzás az egész szerintem. Azóta vettem egy otthoni IPL gépet és azzal mindenhol megcsináltam, ahol a lézeressel nem ment (volna). Persze ennél sem mindegy, milyet veszel. Nekem vannak olyan területek, ahol világosabb a szőröm, ezért nekem egy olyan gép kellett, ami ezt is kezeli.
2019. szept. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pedig a gyanta a legjobb szerintem. Menj mindig menzesz után így az utolsó "szőrös" hét a menzeszre fog esni, amikor normál esetben nincs se szex, se uszoda.

Barátnőm járt IPL-re, 6 alkalom, 80 ezer, első évben tükörsima volt, de utána néha-néha már borotválta, mert kezdett visszanőni.

Most 2,5 év után ő is jön velem gyantáztatni. Annyira nem szőrös, mint előtte, de észre lehet venni.

2019. szept. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!