Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A kemoterápia befejezése után...

A kemoterápia befejezése után hány hónappal lehet hajat festeni?

Figyelt kérdés
Kemoterápiát kaptam, a hajam kihullott.Kb 3 hónapja nő újra, a kezelés 6 hete fejeződött be.Sajnos nagyon őszülök,és ez rövid hajnál nagyon feltűnő.Ez a rövid haj eleve elég frusztráló számomra,szeretném legalább befesteni.Az orvosom szabadságon van,de hátha van itt valaki hasonló cipőben.39/N
2010. júl. 15. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne haragudj,a kérdésedre a választ nem tudom, csak azért írok, hogy sok kitartást kívánok Neked,és mielőbb gyógyulj meg!


Véleményem szerint vagy színezőt használj a hajadra, vagy ammóniamentes festéket. Az nem gyengíti a hajat.

Fesd be nyugodtan és jó egészséget kívánok Neked!

2010. júl. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.:)

Tudom,h sokaknak eszébe juthat,h örüljek inkább annak,h életben maradtam,mit foglalkozom a hajammal,de előre nem is sejtettem,h ez ennyire zavarni fog.Világ életemben hosszú hajam volt,nagyon nem érzem jól magam ezzel a 2 centis hajjal.:(

2010. júl. 15. 16:43
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, én is kitartást és mielőbbi gyógyulást kívánok számodra!


Na de a kérdésre: amit egész biztosan használhatsz, az a henna hajszínező. A fekete nem, de a barna illetve a vöröses csakis természetes anyagokat tartalmaz, olyan másfél hónap után kezd kikopni. Tudsz venni a Cserépváros üzletekben (pl. Westend, csömöri Auchan), vagy a netről is rendelhetsz.

2010. júl. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A henna az ősz hajat is befogja?

2010. júl. 15. 17:18
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem azt is befogja, hiszen színező, talán azt még könnyebben befogja!
2010. júl. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. júl. 15. 18:46
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem biztos, hogy be kéne festetni, de ha mégis, akkor miért nem nézed meg mondjuk a Jane Fonda haját, vagy a Kyle Minoge-t. Olyan marha jó rövid frizurájuk van, én biztos olyat csináltatok, ha ennyi idős leszek.Belinkeltem.Szerintem ilyen frizura gy új élet kezdete.Menj egy másik fodrászhoz, ne félj!!Hajrá és sok sikert!!!


[link]

2010. júl. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi,ez tényleg nagyon jól néz ki.Az a baj,h nekem nem áll jól a rövid haj,ráadásul nagyon elkezdett őszülni,és most olyan szürke lett.:(Még alig 1,5cm,és sajnos jóval lassabban nő mint régen.A festés egy lépéssel közelebb vinne a "komfortérzethez".:)
2010. júl. 17. 23:15
 9/12 anonim válasza:
0%

Te jójásog ég!

Túlélte/d a kemoterápiát és máris újabb méreganyagért nyúl/sz???? Megáll az eszem!

Én azt gondoltam ha vki egy súlyos daganatos betegségen esik túl átértékeli az egész addig életét, más lesz a fontos.. Pl. a legtöbb beteg aki kényszerűen a daganat ellen való küzdelem során megváltoztatja egész gondolkodását, az nem akar többé másoknak megfelelni, és nem mérvadó már számára az, h. ki-mit szól! A problémája/d abból áll, nem akarja megélni, h. az ősz haja miatt másoknak ellenérzése legyen, ergo számít Neked/Önnek más véleménye.

Tudod/Tudja mit? Ha már meggyógyult a betegségből nagy ívben tegyen/tegyél rá ki-mit szól, milyen normákat ültett bele agyunkba a társadalom, az őszülés a legeslegtermészetesebb folyamat az életünkben, ez ellen nem lehet harcolni aki ezt teszi, a természet ellen vét, s úgysem fog győzni! Nem ezekhez a mérgező vegyszerekhez kellene folyamodni, hanem elfogadni magát úgy ahogy van, egész biztos, h. ön/Te így vagy gyönyörű! Kérem elgondolkodni ezen!

U.i.: Tudom, h. ez régi bejegyzés, de bízom benne megtalálja Önt/Téged... És azóta gondolom sajnos már pár doboz festéket elhasznált :(

Egy segítőszándékú...

2012. aug. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Mert kemo után álljon meg az élet,vonuljunk ki az erdőbe bogyót szedni és vadászni? Az ember lelkét is ápolni kell,és nagyon frusztráló ilyenkor a külső változása,a legjobbat szeretné ilyenkor kihozni magából az ember, és ezen a haj sokat lendít...mindenre mondták már h méreg és rákkeltő pl alma,kenyér...
2013. dec. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!