Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen fényvédőt ajánlotok?...

Milyen fényvédőt ajánlotok? (50 ml max.2000 forint áron)

Figyelt kérdés
Soha nem használtam még fényvédőt, de most el szeretném kezdeni. Mit ajánlotok ebben az árkategóriában télre és nyárra?
2020. márc. 13. 16:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Sokfélét próbáltam, európait és ázsiait is. Ebben az árkategóriában nincs nagy választék jó termékekből. Az egyik nagy kedvencem a 3W Clinic Intensive UV Sunblock Cream SPF 50+, már több tubust elhasználtam belőle. 70 ml-es kiszerelésben gyártják 2000 Ft alatt van az ára, itthon is beszerezhető (csak most sok helyen nincs készleten, ahogy láttam). Nem csillog tőle zsírosan az arcom, mint általában a naptejektől, használhatóság szempontjából nagyon bevált. Hátránya is van az olcsóságnak (ezért is keresgélek, még mindig), az egyik fényvédő összetevőjével kapcsolatban olvastam, hogy hosszú távon lehetnek káros hatásai (4-Methylbenzylidene Camphor).

A másik, amit szeretek, és még passzol a feltételeidhez az Uriage Bariésun tej SPF50+ és ennek a "Kid" gyerekeknek való változata. Mindkettő 100 ml-es kiszerelés, akciósan 4000 Ft körüli áron szoktam látni. Összetételben talán ugyanaz a kettő, csak a gyerek naptejben nincs parfüm. Ez zsírosabb látványt hagy, de púderrel valamennyire kordában tartható. Nálam pattanásokat egyéb bőrproblémákat nem okozott, de szemkörnyéken vigyázni kell, mert csíphet.


Könnyen hozzáférhető, ismert európai márkáknál inkább a 5-6000 Ft/40-50 ml a jellemző, és még így is sokról olvasom, hogy kukacosodik vagy fehér réteget hagy, bőrproblémákat okoz stb. De azokból legalább ki lehet próbálni mintákat.

A Krémmánián és hasonló témájú külföldi oldalakon sok felhasználói tapasztalatot lehet találni, érdemes utánanézni a kiszemelt fényvédőnek.

2020. márc. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!