Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért nem működik az isotretin...

Miért nem működik az isotretinoin-kúra?

Figyelt kérdés
79 napja szedem az Inerta nevezetű gyógyszert,körülbelül két hétig szedtem 10 mgt utána kilenc hétig 20 mgt és most vagyok túl az első hét 30mgon. Azt látom hogy az arcom a kezdeti állapothoz képest rengeteget romlott tudom hogy természetes hogy a kezelés elején a helyzet rosszabbodik de úgy gondolom hogy ennyi idő után már látnom kellene valamilyen pozitív változást is de eddig úgy veszem észre hogy nekem ez nem működik és nem tudom hogy mi lehet a probléma hogy még kevés ideje szedem vagy egyszerűen számomra ez nem hatásos. Az arcom jelenleg szerintem elég csúnya még mindig az arcom két oldalán piros foltok és sebek vannak ezek nem olyan régen még be volt gyulladva egy kicsit még most is be vannak de inkább csak csúnya is ilyen bőr alatti kis nem begyulladt de pattanás jellegű dolgok vannak főleg az államon is vannak kisebb pattanások és ilyen bőr alatti komedók talán, a homlokomon és az orromon plusz az orcáimon a pórusaim rettentően ki vannak tágulva a bőröm nem zsíros de nem érzem jól magam a bőrömben mert egyszerűen fura az arcom állapota most nagyon szóval kíváncsi lennék a tanácsotokra hogy hogy ez most így mi vagy hogy mit gondoltok erről. Nyilván végig csinálom ezt a kezelést és még reménykedek hogy hogy még mindig abba az időszakában vagyok a kúrának hogy még inkább rosszabbodik és majd utána javul de már kezdem elveszteni a reményt, szóval hogy már azért egy jó ideje szedem és még mindig nem látok javulást inkább csak rosszabbodást nem tudom hogy mi lehet a gond.. Egyébként a gyógyszer mellett napi kétszer használom a zineryet és napi egyszer a skinorent. A Zynerit inkább csak szárít és utána sebes lesz az arcom majd idővel le hámlik viszont a skinoren talán mintha okozna ilyen bőr alatti kis pattanásokat de javulást szerintem ő egyáltalán nem eredményezett. Emellett az alap bőrápolási rutinom az az eucerin termékeiből és Biodermaból áll leginkább.

2020. jún. 11. 19:03
 1/3 anonim válasza:
100%

Szia!

Ne keseredj el, hogy még nem látszik annyira a kúra eredménye. Hidd el eléggé ismerem ezt a gyógyszert és sajnos tényleg előfordul, hogy eleinte rosszabbodnak a tünetek. A kúra hossza alaphangon 1-1,5 év a bőröd állapotától függően. Ezért van, hogy 3 hónap után még nem tökéletes a bőröd. Szóval kitartás és és ápolgasd az ajkaidat is néha, mert gondolom már eléggé ki lehetne száradva.

2020. jún. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!

Én 3 hónapja szedek isotretinoin alapú gyógyszert. Nekem nagyon sok gyulladt pattanasom volt és a kezelés első két hónapjában csak rosszabbodott, meg is ijedtem. Most vagyok a 3.hónap végén és szerintem mostanra szemmel látható lett a javulás. Az előző válszaolóval értek egyet, ne keseredj el, remélem neked is segít majd a problémádon.

2021. márc. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Végül segített a gyógyszer?

2021. márc. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!