Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tényleg csúnya a fehér bőr?

Tényleg csúnya a fehér bőr?

Figyelt kérdés

A szüleim, meg a rokonok mindig azzal csesztetnek, hogy menjek már ki a napra, mert annyira sápadt vagyok, mintha nem is élnék. Az tény, hogy nem igazán vagyok kint, meg nem járok sehova, de én mindig is szerettem a sápadt bőröm, és sosem gondoltam, hogy ez visszataszító lenne.

Apám közölte velem, hogy azért ha jó munkát akarok, akkor járjak legalább szoláriumba, mert jól fizető állásoknál fontos, hogy kinézzen valahogy az ember. Eléggé rosszul esett, mondjuk úgy. Ti mit gondoltok erről? Szerintetek is csúnya ha valakinek nagyon fehér a bőre?


2020. aug. 23. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nagyon fehér és engem is mindig bsztatnak hogy napozzak meg járjak szolizni. Nekem így tetszik, de amúgy néha szoktam napozni ha jól esik, csak akkor meg leégek, utána meg pár nap eltelik és ugyanolyna fehér vagyok mint voltam :)


Ne törődj senkivel, ha te így jól érzed magad, pláne azért, mert egyáltalán nem csúnya a fehér bőr. Jobb mint a szolis. Az meg hogy nem kapsz majd így munkát egyenesen ostobaság.

2020. aug. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is fehér a bőröm. Szerintem nem csúnya, én direkt kerülöm a napot, mert nagyon érzékeny vagyok rá, a hátam pl. csupa szeplő. Én szeretem a fehér bőröm, a férjem is szereti. Nekem sosem mondták, hogy napozzak.
2020. aug. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem baj, ha világos a bőröd, nem tudom hogy lehet ez valaha is hátrány... Szerintem egészségügyi szempontból azért nem árt naponta egy picit a friss levegőn a napsugarak társaságában lenni, aminek mellékhatása, hogy picit barnul a bőröd, de nem nem feltétlen azért, mert barnulni akarsz. Az UVA és UVB sugárzás káros a bőrre nézve, szóval túlzásba sem szabad vinni, főleg fényvédelem nélkül. A szoli szökevények számolhatnak pár év múlva egy kis bőrrákkal, pigmentfoltokkal és koruknál jóval öregebb, ráncos bőrrel. :) Szoliba küldeni valakit a világ legostobább tanácsa.
2020. aug. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem is mindig piszkál vele a család meg ismerősök meg stb., pedig én aztán sokat vagyok napon, de egyszerűen képtelen vagyok lebarnulni sajnos.

Szerintem egyáltalán nem csúnya, és rengeteg pasitól kaptam már olyan visszajelzést, hogy gyönyörű, olyan vagyok vele mint egy porcelánbaba, stb. Ne foglalkozz azokkal, akik piszkálnak, nem érdemes velük foglalkozni.

2020. aug. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes ezzel foglalkozni.
2020. aug. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Dehogy csúnya, sőt igenis szép. Volt egyszer egy kolléganőm, neki gyönyörű hófehér bőre volt (bár sajnos már volt vőlegénye).
2020. aug. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Magamon nem szeretem, de szerintem nem csúnya. Az összkép számít. Az én arcom nagyon vékony, szürkés fehér, hamuszőke haj, így megkapom én is mindig az egészségtelen vagy, menj ki a napra dumát, pedig nem vagyok porcelánbőrű és jól is barnulok, de a fejem sápadt marad mindig.

Láttam olyat is, aki mérföldekkel fehérebb volt nálam, ráadásul a haja is fekete volt, kontrasztos nagyon, de egyáltalán nem volt sápadt, nagyon szép lány volt, pedig tőlem vékonyabb, magasabb alkat is volt.

Csak az összkép számít. A bőrszín huszadlagos dolog, szerintem felfújják ezt az emberek.

2020. aug. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Régen én is azt hittem,hogy ronda a fehér bőr ezért szoliztam minden 2. nap kb 2-3 éven át...jó fiatalon...háát visszanézve a régi képeim undorító volt az a természetellenes sárgásbarnsaág...nem mondom az átalg embernek úgy sokkal szebb voltam,egyensen szépnek tartottak akkoriban az emberek. de mióta tudom miylen iszonyú káros a szoli és a nap azóta én is ki se teszem a lábam fényvédelem nélkül és soha többé nem fizetnék egy ft-ot seszolira.. hófehér vagyok nagyon durván és így nem is fordulnak meg utánam annyian sőt néhány embernek undorító mint ahogy a te rokonságod is mondja...de nem érdekel inkább legyek iylen fehér mint bőrrákos és szottyadt..meg amúgyis semmi értelme ha fehérnek születtünk most egész életünkbe mániákusan barnítsuk magunkat? ugyan.
2020. aug. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld! :)
2020. aug. 24. 12:39
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szép dolog, hogy ilyeneket mondanak! Ne törődj velük. A szoli nagyon ártalmas és a sima napozás sem feltétlenül jó. Egyébként ez csak ilyen hülye kultúrás dolog. Nagyon sok helyen, pl Indiában meg az a "szép", ha valakinek fehér a bőre és azt próbálják meg elérni valahogy. Minden bőrszín lehet szép! Csak a kultúra elhiteti az emberekkel már kiskoruktól fogva, hogy ez meg az szebb.
2020. aug. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!