Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Festett (kopott) feketéből...

Festett (kopott) feketéből kék, szőkítőpor nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Festett fekete hajam van, ami kopik már, s rásegítek természetes világosítással (c-vitamin hajrakenve). Szőkítőport nem akarok használni, a hajam alsó harmadát akarnám befesteni kékre londa tartós festékkel. Milyen oxi jó hozzá? A 6-ost, vagy 12-est gondoltam, de nem vagyok benne biztos (nincs hozzá oxi, külön kell megvenni). Nem most azonnal kell, ráérek, várom, hogy kikopjon a fekete, ha 3 hónap múlva tudom festeni, akkor se gond, csak hátha van itt olyan, aki konyít az oxikhoz, hogy mikor milyet kell venni. Pl azt tudom (fodrásztól), hogy élénkebb vörös színt 9-12-es oxi hozzákeverésével lehet elérni. Szerintetek?

A lényeg, hogy nem csak színezni akarom, gondolom ez se olyan nagyon tartós, hiába márkás, nem kínai, de azért nem 1-2 hajmosásig tart, és a leszívatás nem opció, nem akarom tönkretenni a hajam. Alapból világos szőkésbarna volt a hajam, már csináltam c-vitaminnal (pontosabban citromlével) a világosítást egyszer, akkor szépen visszajött az eredeti hajszínem, igaz nem 40 perc alatt, hanem egy nyári szünet alatt, de nekem így természetesebb. Köszönöm a válaszokat előre is. :)


2020. nov. 4. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szőkítés nélkül nem lesz kék a hajad. Pláne, hogy a c vitaminos festék eltávolítás vöröses eredményt ad...

Tartós kék hajfesték nem létezik, az max mixton...2%-os oxi kell hozzá, erősebbel ne próbálkozz... Bár mondom, nem lesz kék a hajad.

Nekem 14 éve van kék a hajamban, elég sok dolgot próbáltam már.

2020. nov. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Metionin ***** válasza:
100%
A londa festék az mixton, nagyon hamar kikopik ha befogja egyáltalán. Szintén hosszú évek óta kék hajjal élőként mondom, ne ilyesmit kenegess hanem hajradírral távolítsd el a feketét, ha kell szőkítsd és után valami normális minőségű kék színezőt fess rá. pl Alfaparf true blue, én vagy 7 éve azzal festem.
2020. nov. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Alfaparfhoz oxit hanyasat használsz, kedves #2-es válaszoló?
2020. nov. 25. 19:53
 4/5 Metionin ***** válasza:
37%
Nem kell hozzá oxi, direkt színező. Kékből csak olyan van.
2020. nov. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2020. dec. 4. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!