Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen házilag elkészíthető...

Milyen házilag elkészíthető készítménnyel-pakolás, krém- ápoljátok arcbőrötöket? (Lehetőleg csak olyan írjon, aki tényleg készített már, ha nem gond. Köszi)

Figyelt kérdés
2010. aug. 22. 16:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Régebben, mikor a fogamzásgátló szedése előtt pattanásosabb volt a bőröm, sokszor kentem rá mézzel kikevert tojássárgáját. Ezt a hajamra is szoktam alkalmazni.

Van egy aloe verám, és időnként elkezdenek az alsó ágak vége száradni. Letöröm és bekenem vele az arcom. Azt olvastam, hogy folpackban hűtőben 2 hétig áll el. Ki kell a húsos levelekből préselni a zselészerű anyagot. Kicsit büdös (engem az izzadságszagra emlékeztet a szaga), de nem véletlenül teszik a kozmetikumokba. Gyulladáscsökkentő, mulasztja a pattikat, sebeket, piros foltokat.

Egyszer olvastam egy arcradír receptet újságban, de csak annyira emlékszem belőle, hogy a radírozó szemcsék kristálycukor volt benne. A minap elfogyott az arcradírom, csak egy kicsit sikerült belőle kinyomnom. Fogtam magam, és az arcomon lévő arcradír-krémbe, hogy mindenhová jusson szemcse, felvittem egy kis kristálycukrot, és azzal dörzsöltem meg az arcom. Puha, síma, és egyenletes színű lett a bőröm.

A teafaolaj is gyulladáscsökkentő, jó a pattikra. Csak fontos, hogy 100% tisztaságú olaj legyen, ne párologtatóba való, és ne legyen ráírva, hogy "csak külsőleges használatra/párologtatásra!"


24/L

2010. aug. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én egyszer a felvert tojásfehérjét próbáltam ki arcra... Hát. Feszesitő hatása van, némi tisztitó is, de az én zsiros bőrőmnek semmit sem ért.
2010. aug. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!