Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek, ha nagyon rosszat...

Mit tegyek, ha nagyon rosszat tettem a hajammal és nincs rá mód, hogy újra normális legyen? Tényleg csak az segíthet, ha levágom fiúsra (amit nagyon nem szeretnék, mert így is rosszul érzem magam, hogy fülemig ér)

Figyelt kérdés

Buta voltam, mint a föld és most iszom meg a levét. Nekem nagyon rossz a genetikám, nagyon lassan nő a hajam. 3 év kellett ahhoz is, hogy a vállig érő hajam mellemig érjen. Fél évente vágatott anya a hajamból 2-3 centit.

Ez volt elsőtől negyedik osztályig.

Ötödikbe anyám nem hagyott békén, hogy vágassam le, így levágattam vállig érőre.

Hatodik osztályos koromban újra elkezdtem növeszteni, de úgy, hogy 3 évig semmit nem vágtam belőle. 5-6 centi híjcán majdnem a derekamig ért. De nagyon el volt töredezve, mert nem hallgattam a jó szóra. Meg nem is voltam túl kíméletes, vasaltam, göndörítettem, hajszárítóval szárítottam be. Már 3-4 centis darabok törtek le a hajamból, amikor levágattam hátközépig érőre, de még mindig tört. Voltam több fodrásznál, mindenki ajánlott össze-vissza mindent, de nem használt. Bőrgyógyásznál is voltam, ő balzsamot írt fel, de az se használ.

Most ott tartok, hogy fülig ér a hajam (ami nagyon ocsmány) és még mindig törik. Mit tegyek?



2021. jún. 4. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Én anno hajvasalot használtam és szőke meliroztam a hajam. Meg jobban elvekonyodott az amúgy is vékony szálú hajam

Akkor neten keresgeltem és rá találtam a hennára. Na nekem ez segített rendbe hozni a hajam. De csak a tiszta henna az ami segít. Sajnos vannak hamisítványok is.

A lényeg a hennazasnal hogy tiszta összetevőjű sampont lehet rá használni,olyat ami pl. Kőolaj mentes. Ha nem használsz a hennazott hajra tiszta összetevőjű sampont akkor sajnos összeveszhet a hajaddal. És okozhat gubancot pl.

Belsőleg se mindegy hogy táplálod magad.

A másik ami nekem meg nagyon sokat segített, az az olíva olaj. Pakolásnak felteszed 2 órára max. És aztán lemosod. Fényes lesz tőle a hajad, erősebb, és jobban fog nőni.


Remélem elhagytad a hajvasalót, soha ne használsz többet. Hajszaritobol olyat használj amiben van hideg levegős funkció.

Pakolasnak mindenképp az olíva olajat ajánlom, ha a henna nem jönne be.

Ha akarsz kérdezni a hennazasrol írj nyugodtan.

2021. jún. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%
Soha ne használj többet *:-) elirtam
2021. jún. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Tényleg csak az segít. Majd megnő, ne aggódj.
2021. jún. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

A maradék hajad ne szárítsd ne vasald, semmi hő. Napi max 2 fésülködés de minél kevesebb.

Eredeti argánolaj a végekre, nem azok a bolti utánzatok. 3 havonta 1-2 cm vágatás.

Rizsvíz, de ne minden hajmosásnál használd. Nekem erősebb lett tőle a hajam,de ha túlzásba viszed szárít. Utána kötelező a balzsam.

Minél természetesebb sampon, pantene elseve schwarzkopf gliss kur kuka. Megfullad tőle a haj. Most a herbal essence samponját és balzsamját használom,ez is tartalmaz argán olajat. Drogériákba is vannak jó samponok, én nem vagyok a szilikon mentesség híve, hajmosás után mintha egy védőréteg képződne a hajamon (azt mondják ez a szilikon és szulfát miatt van), és ellenálló.

Ja és minél kevesebb hajmosás. Én 6-7 naponta mosom. A zsír is megvédi,a frissen mosotr haj a legsérülékenyebb. Hadd legyen ideje pihenni két hajmosás közt.

2021. jún. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon sok fele afro fonas van próbáld meg azokat és ha felkotve van a hajad úgy gyorsabban is no
2021. szept. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!