Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van az, hogy általában...

Miért van az, hogy általában a fehér bőrt nem tartjuk vonzónak?

Figyelt kérdés

2021. júl. 21. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én annak tartom, és sokan mások is.

A jelenlegi divat miatt amúgy szerintem, a média is nyomja. (Szerintem az is közrejátszhat, hogy Amerikában egyre nagyobb teret kapnak a feketék, több szép néger híresség is van, az emberek hozzájuk is szeretnének hasonlítani. A világ nagy része pedig az amerikai divatot másolja.)

Alapja lehet amúgy az, hogy a betegek általában sápadtak, és akinek manapság van sok pénze, az jár napozni Hawaira, aki dolgozik a pénzért, az meg irodában ül. Tehát, ha le vagy barnulva, gazdag vagy és nincs semmi dolgod. Persze ezek valójában nem igazak, szerintem például a fehér bőr a tisztaság és a fiatalság jelképe, mint a babáknak, biztos olyan puha is. Az öregeknek van sötét, ráncos bőrük. De ez sem igaz, csak ugyanolyan intuíció, mint a többi.

2021. júl. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is észre vettem már hogy mindenki megszól azért mert fehér a bőröm. Állandóan azt kapom meg "jo fehér vagy" "nem napozol/szolizol" stb. Eleve az alap bőrszínem feher, kék a szemem és szőke a hajam, borzasztóan néznék ki barna bőrrel.

Nekem személy szerint nem tetszik az agyon barnított bőr, és ezzel sokan így vannak szerintem.

2021. júl. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nagyon fehér a bőröm, de eddig kizárólag más nők szóltak meg emiatt. “Miért nem napozol, miért nem szolizol?” Azért mert egészségtelen, az én bőrtípusommal kifejezetten nem ajánlott.

A férfiakat nem érdekli szerintem, legalábbis ez alapján még sosem ért negatív megkülönböztetés a részükről.

2021. júl. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valahogy nem kelti egészséges ember látszatát. Van azonban különbség a "nyáron pincében napoztam" fehérség és mondjuk a vérszegénység között is. De ugyanez a kinézetbeli véglet a szikkadt kutyagumira hasonlító szoláriumszökevény is.

Aki betegség, bőrérzékenység miatt nem merészkedik napra, az nyilván bántásként éli meg a fehér bőrére kapott kritikát de magyarázkodni most senki nem fog mindig mindenkinek. Rosszmájú feltételezéseket ilyenkor meg csábítóbb gyártani.

Én úgy vagyok vele, egy kis szín és D vitamin jó annak, aki egészségénél fogva megengedheti, hogy lebarnuljon. Amúgy meg mindenkinek maga dolga a saját dolga csak mondom, azok a fránya feltételezések...

2021. júl. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj el ázsiába, ott körülugrálnak, mert ott a fehér bőr számít szépnek :)
2021. júl. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért mert a legtöbb ember fehér. És sokan vonzódnak az egzotikusabb külső tulajdonságokért. Délen a szőke haj fehér bőr kombó a ritka, ott azt tartják különlegesnek. Északon a latin, fekete, félvér nőkért vannak megőrülve. Itthon vegyes, de leginkább az amcsi sztárokat majmolják, akik vagy az egzotikus külsejük miatt vannak beválogatva, vagy szét vannak szoláriumozva, nehogy sápadtan jelenjenek meg valahol. Az átlag ember is pontosan ezt látja, ez belénk van már rögződve.
2021. júl. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!