Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mióta “tudatosan bőrápolok” ,...

Mióta “tudatosan bőrápolok” , tele vagyok gyulladt pattanással. Miért?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdtem el az arcbőrömmel jobban foglalkozni. Azelőtt csak micellás vizet használtam, gyönyörű volt a bőröm, nagy ritkán volt egy-egy pattanás. Aztán szeptemberben a homlokom brutális lett, azóta se múlik, gyulladt és fáj is, és most már átterjedtek az államra, halántékomra is. Minőségi termékeket használok, legelőször Neutrogena Aquaboost hidratalot használtam, aztán parfümmenteseket, gondoltam azzal van a baj, CeraVe lemosó, hidratáló, Revox szalicilsav (max heti 2x) Revox niacinamide és Revox hialuronsav (nem mindennap használom őket). Nem értem hogy miért lett rosszabb az arcborom azóta hogy ezeket használom mint azelőtt hogy nem használtam szinte semmit csak micellás vizet? Kombinált bőröm van, rosacea, vízhiány és mostmár pattanás is, 21 éves lány vagyok.

2021. dec. 16. 17:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%
A niacinamid szérumot sokak bőre nem bírja. Lehet azzal van gond.
2021. dec. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Igen, azt elfelejtettem mondani, hogy ezeket a szérumokat 3 hete használom, tehát már előtte is baj volt, reméltem ezek helyre hozzák, de nem :((
2021. dec. 16. 17:58
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan leírnád, hogy mi az alaprutinod? Milyen termékeket használsz stb.
2021. dec. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Rossz a rutin, olyan cuccokat használsz, amit nem bír a bőröd.
2021. dec. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Reggel: megmosom langyos vízzel az arcom, CeraVe cream-to-foam lemosó, Revox hialuronsav, Altrust 50 faktoros fényvédő

Este: Garnier micellás víz, minden második nap Garnier szőlőmagos tonik, CeraVe cream-to-foam lemosó, Revox niacinamide, CeraVe hidratáló, heti 2x Revox szalicilsav hidratáló előtt, de akkor nem használok niacinamide-ot.

De megjegyzem, ez a rutin 3 hete van így, ezzel terveztem helyrehozni az arcom mert mar eleve pattanásos volt, de csak rosszabb lett. Ezelőtt Garnier micellás víz után használtam reggel-este Neutrogena AquaBoost hidratálókrémet es minden második nap este Neutrogena AquaBoost exfoliatort, nem tudom hogy az tett-e be neki, mert azután hogy elkezdtem ezeket használni lettek pattanasaim, amik nem múlnak. Persze azóta nem használom a Neutrogenat.

2021. dec. 16. 18:21
 6/29 A kérdező kommentje:
Hagyjam ki a szerumokat?
2021. dec. 16. 18:22
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
A fényvédőre tippelnék. Még akkor is előfordulhat, hogy nem szereti a bőröd, ha nincs benne komedogén összetevő.
2021. dec. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
18%

Most írtad le: már szeptemberben kivert a magyar, S akkor még csak a macerás vizet használtad. A fényvédő szerintem rossz választás. Gondolom zsíros is picit, és full eltömíti a pórusokat. Megfullad a bőröd, az anaerob bacik meg partyznak.


Talán valami bakteriális bőrfertőzést sikerült befyűjteni. El kéne menni bőrdokihoz


Arcod/homlokod nem szoktad dörzsölgetni, vakarni, tapizni napközben?

2021. dec. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Én is bakteriális fertőzésre gondolok, sajnos szoktam piszkálni nap közben. Mit ajánlatok, elég a lemosó vagy hidratáljak mellé? A fényvédőt felreteszem, és most szerumokat sem fogok használni egy ideig.
2021. dec. 16. 19:50
 10/29 anonim ***** válasza:
82%

Nem leszek népszerű, de nem inkàbb valami hormonàlis vàltozàs lesz?


Velem ez történt októberben. Utazás miatt 2 napig böjtöltem, tehát csak vizet ittam + vitaminok és elektrolitok. Emiatt abban a hónapban a menstruációm is kimaradt, kortizol szintem az egekben, és mindenhol, főleg az arcomon és arccsont+áll környékén kijöttek rajtam a Pattanások 24 évesen. Simán lehet, hogy egy stresszes időszakon mész keresztül, más a rutinod, cirkaidán ritmusod, nem alszol vagy eszel eleget és ez belezavar a hormonjaidba.

2021. dec. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!