Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Korpásodás elleni sampon, mik...

Korpásodás elleni sampon, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kb. 8 hónapja vettem észre, hogy korpásodik a fejbőröm, száraz korpa, nem sok, de azért jelen van, észrevehetően. Első hónapban TGel-lel próbálkoztam, az vissza is fogta a korpát és a viszketést, de amint visszatértem az amúgy évek óta használt samponomra (Garnier Coconut Water), megint több lett a korpa. Utána felváltva használtam ezt, és a TGelt, hogy ne szárítsa ki annyit a fejbőröm, de nem vált be. Utána kipróbáltam 2 hónapig az Eucerint, majd szintén 2 hónapig a Revalidot, egyik sem használt. Fodrászom szerint álljak le a korpásodás elleni samponokkal, mert iszonyúan szárítja a fejbőrt, inkább jól tisztító, természetes sampont keressek, de amit ajánlott, szintén nem vált be. Egyébként vékony szálú, derékig érő, festett hajam van.

Van valakinek valami tapasztalata, jó tanácsa? BÁRMIT kipróbálok, csak szabaduljak már a korpától. Fodrászom még az oxigénterápiát javasolta, de őszintén szólva elég húzós az ára, azt már csak akkor vállalom be, ha tényleg semmi nem használ.

Köszi a válaszokat!


2022. febr. 16. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Páromnak a Syoss korpásodás elleni samponja vált be, nekem pedig ez: [link]
2022. febr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sellon sampon.Eddig ez vált be a legjobban.
2022. febr. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ugyanez. Néha korpás, gyorsan zsírosodik, ráadásul vékony szálú,festett fekete, derékig érő a hajam.

Ami nekem bevállt


[link]

2022. febr. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2022. febr. 16. 16:27
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is korpásodik,nekem viszonylag több apró korpa okoz gondot,mivel alapból elég sötét a hajszínem. Én is Syoss sampknt használok,illetve a végére szárazolajat csak.
2022. febr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is tiszta korpa volt a fejem.Leborotváltam a hajamat,de mosás után ugyanúgy korpásodott.Elmentem egy gyógyszertárba és ott adtak egy kis dobozt, amiben zsírszerű sűrű sampon volt.Két hét alatt teljesen elmúlt.Legalább 25 évig voltam korpás.A sampont ők csinálják.Nem Magyarországon élek, nem ott vettem.Érdeklőd meg valamelyik gyógyszertárba.Esetleg még megpróbálhatod a kénes szappant.
2022. febr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
Syoss sampon. Csodákat tett.
2022. febr. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!