Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mik a legkeresettebb szépségáp...

Mik a legkeresettebb szépségápolási szakmák?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok és pályaválasztás előtt állok.


Leérettségiztem az osztályommal előző tanévben (7 tanéves nyelvi osztály, azért fejeztük be 19-20 évesen), viszont hamarosan le fogok tenni utólag egy emelt angol és egy emelt német érettségit, így lesz a 2 nyelvből nyelvvizsgám is. Nem emelteztem, mert úgy voltam vele, hogy nem akarok továbbtanulni, viszont meggondoltam magam. Megcsinálom, hátha hasznos lesz a jövőben.


A nyelveken és a divaton kívül nem nagyon érdekel más.

Divat alatt gondolok a divattervezéstől kezdve egészen a fodrász, borbély, műkörmös (igen) szakmákra.


Van köztetek olyan, aki gyerekként egyetemre készült, de aztán felnőttként rájött, hogy neki ez nem kell?

Mire számíthatok, ha kitanulok például egy fodrász szakmát? Mennyire nehéz elhelyezkedni? Lehet esetleg “vegyíteni” az egyes kitanult szakmákat?


Tudnátok valami tanácsot adni?

A válaszokat előre köszönöm!



2022. febr. 18. 04:01
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Tudtommal a szépségtanácsadói okj-ből lehet kiindulni ahhoz, hogy több minden is lehess; körmös például.


Szabó képzés is létezik egyébként, meg a többi is. Ugyanakkor egyetemen is vannak hasonszőrű szakok, ahová menni lehet. Molnár Tímea esztétika szakot végzett, ha jól emlékszem. De a képzőművészetisek között is sok köt ki a divatiparban.

2022. febr. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hozzá szépség tanácsadói hogy valaki körmös legyen, csak egy mukormos tanfolyamot kell elvégezni ami 3-6 hónap. Szépségtanácsadói végzettség vagy kozmetikus végzettség kell ahhoz hogy valaki műszempilla építéssel is tudjon foglalkozni, erre gondolt szerintem az első válaszoló. A fodrász képzés 1-2 év szokott lenni. Attól is függ hogy alkalmazotti vagy vállalkozó szeretnél lenni. Én alkalmazotti munkára több fodrász álláshírdetést szoktam látni. De természetesen mindkettőt tudod csinálni egyszerre is. Akar alkalmazott leszel mint fodrász, otthon pedig fogadsz vendégeket műkörömépítésre.

Mindkettő képzés zsebbe nyúlós lesz ha csak a képzés árát illetve a vállalkozás indítását nézzük.

2022. febr. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, pillást akartam írni…
2022. febr. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne abból indulj ki, hogy mi a legkeresettebb (persze számít), de a lényeg mégis csak az, hogy mihez lenne affinitásod, kedved, kitartásod, ügyességed, tehetséged stb. Ha valamit örömmel tanulsz és csinálsz és dolgozol, akkor már sikeres is vagy illetve úgyis megtalálod majd az útját, hogy az legyél. Különben igen, ezeket lehet vegyíteni is. De lehet, hogy azzal úgy befutsz ami a legkézenfekvőbb számodra, hogy utána már nem fogsz még mást is kitanulni.
2022. febr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Fodrász szakmában gondolkodom főként. A gimnáziumi éveim alatt is már gyakorolgattam magamon és a haverjaimon, kb 3 éve magamnak vágom a hajam.

Saját szalont szeretnék, megkérdeztem egy fodrásznak tanuló lánybarátomat és szerinte is így éri meg.

Műkörmök is tetszenek, viszont sok helyen hallom, hogy a nők szívesebben mennének szintén nőkhöz. Egyébként sem ez a fő prioritásom.

2022. febr. 20. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!