Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nem voltam még szolizni. Ez...

Nem voltam még szolizni. Ez így milyen lehet?

Figyelt kérdés

Ha hetente 2 percet megyek szolizni, akkor az mennyire árt, káros a bőrőmnek? Valószínűleg nem emelnék az időn (max 5 perc, de annál többet nem szeretnék). És kb mennyi idő múlva látszódna a barnulás? És mennyire lenne tartós? (Gondolom az 1 hetet kibírja, amíg újra megyek. 😅) Úgy, hogy mellette nyilván használnék termékeket a bőrőmre (szolikrémet), nem nagyon tudom mik kellenek szolizás mellé, de gondolom fényvédő, vagy napolaj vagy ilyesmi biztos, de azt gondolom úgyis elmondanák.

Egyébként viszonylag fehér bőrőm van, és nyáron elég jól le szoktam barnulni napolaj segítségével (nem is nagyon szoktam leégni), csak ugye nem egyenletesen, ezért akarok szolizni, meg hogy ne csak nyáron legyek barna.

És nyáron mennyire kell szolizni? Ti szoktatok menni? Mert ugye nyáron azért a napon is elég szépen le lehet barnulni, csak nyilván nem egyenletesen. Ezért gondolnám azt, hogy nyáron sem a napon barnulnék inkább hanem a szoliban ugyanígy. (Nyilván érné nap a bőrőmet, csak nem felüdnék úgy ki a napra.)



2022. márc. 14. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
2 perc szerintem kevés lesz. Ha nem vagy leégős típus 5 perccel simán indíthatsz. Ilyen kevés időre pedig felesleges bármivel is kenni magad. Vannak olyan szoli gépek, amin be lehet állítani meghatározott időközönként spriccoljon rád pl aloeverás permetet, ez is segíti a barnulást, de ugyanakkor frissít is. Illetve lehet állítani a gépen még elég sok mindent, de ezt úgyis megmutatják. Nyáron nem fontos járni, ha tudsz hol napozni. Aki panelban lakik és nem jár strandra annak nem àrt nyáron is szolizni.
2022. márc. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2 perc alatt semmi se tortenik. Melybarnitoba menj es lega 5 percet.
2022. márc. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nem tudom, hány éves vagy, de szerintem ne járj szoliba és ne is napozz gyakran. Az UV sugárzás okozza a bőr öregedésének 80%-át. Nem kell vámpír életmódot folytatni, de használj fényvédőt (az arcodra mindenképp télen-nyáron) és inkább kerüld az UV-t, minthogy szándékosan keresd. 45 évesen örülni fogsz neki, hidd el :). A bőrdaganatokról meg nem is beszéltem.
2022. márc. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!