Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha a mindennapi hajmosás...

Ha a mindennapi hajmosás tényleg káros a hajra, akkor az egyik ismerősömnek miért volt olyan szép haja?

Figyelt kérdés
Ő azt mondta hogy mindennap hajat szokott mosni mégis sokkal szebb haja volt mint nekem

2022. ápr. 13. 16:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindennap hajat mosok évtizedek óta és nagyon sokan mindent megadnának, ha ilyen dús, erős hajuk lehetne, mint nekem.
2022. ápr. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is naponta hajat mosok.

Tiszta retek a hajam a nap végére, belváros smog, por.

Ugyan rettentő vékonyszálú a hajam, azonban rengeteg van a fejemen, és egészséges.

Hétvégén nem mosok hajat, és hétfőn is vállalható lenne, még csak nem is zsírosabb, vagy viszketne a fejbőröm.

2022. ápr. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Én is naponta, vagy két naponta megmosom a hajamat, pedig derékig ér majdnem. Szeretem a friss, tiszta haj érzését. Semmi baja tőle a hajamnak, sőt! Tök egészséges, nem törik.
2022. ápr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem is értem miért mondják olyan sokan hogy a napi mosás ártalmas.
2022. ápr. 13. 19:41
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a fejbornek ártalmas a mindennapos hajmosas nem a hajnak ! De lehet hülyeséget írok …. Akkor bocsánat
2022. ápr. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ma már vannak olyan samponok, amikkel nyugodtan lehet minden nap hajat mosni.
2022. ápr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

A legtöbb dolog a genetikán múlik, van aki végig bagózza az életét, nem használ semmi krémet, aztán mégis szép a bőre.

Minden nap hajat mosni tényleg nem a legjobb, mivel nem hiába termel zsírt a fejbőr, bizonyos szinten ápoló, megóvó hatása van. Sokan beleesnek abba a hibába, hogy minden nap mossák, a fejbőr emiatt kiszárad, és kétségbeesetten próbálja magát hidratálni, ezért még több zsírt termel.

Ott van a szárítás is, minden nap hajszárítózni káros, nem megszárítani szintén (a párna beissza a nedvességet a hajból, ami így király táptalaj a baciknak, aztán ez még az arcbőrnek is rossz, hiszen az is hozzáér).

Egy egészséges hajnak a világon semmi szüksége nincs mindennapos hajmosásra, mivel ott is van egy speciális mikrobiom, amit nem jó a szükségesnél sokkal gyakrabban megbolygatni. Ettől függetlenül van akinek szép a haja a mindennapos hajmosás ellenére is, egészségére annak, akinek ennyi ideje van. De ez egy ördögi kör, minél gyakrabban mossák, annál hamarabb lesz zsíros.

2022. ápr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
En azert mosom minden nap, mert naponta metrón, buszon ulok es hozzaer a hattamlahoz es utalok este ugy lefekudni mert koszosnak erzem :/ Enyhe, babasampont hasznalok, es semmi baja a hajamnak.
2022. ápr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tényleg amúgy, ti mindennap samponnal mostok hajat?
2022. ápr. 14. 09:29
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó kivételével kérdezem, nyilván.
2022. ápr. 14. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!