Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lehet úgy arcbőrt ápolni,...

Lehet úgy arcbőrt ápolni, hogy nekem csak a bőr rugalmasságának visszaszerzése és a ráncok feltöltődése számít, és nem számít a bőr bársonyossága és a bőrradírozás a régi hámsejtektől?

Figyelt kérdés

Tehát hogy csak az első két dolog fontos, és azokra keresek megoldásokat a bőrápolásban.

Ha már itt tartunk ajánlhatnátok pár általatok jónak tartott készítményt, főleg natúr vagy bio érdekel.

Kevert bőr 44 éves.


Vagy ezek csak egyben működnek?



2022. júl. 12. 22:54
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Ehhez retinolt és megfelelő hidratálást tudnák javasolni (nem csak krém, de szérum formájában is). Ettől puhább is lesz a bőröd, még ha nem is ez a cél, de nem gondolnám, hogy ez negatívum.
2022. júl. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

*tudnék

Bocs, először azt akartam írni, hogy tudnám, aztán átfogalmaztam a mondatot és valahogy így sikerült, most meg zavarja a szemem

2022. júl. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1-es köszönöm. Kipróbáltam retinil pelmetát van lágyzselatin kapszulámban, abból nyomtam az bőrömre, és felé éjszakai tápláló krém. Nagyon sejmes lágy lett a bőröm abban nincs hiány.

A homlok és mérges ráncok nálam a probléma. Valahogy hozzászoktam hogy ráncolom amikor nagyon nézek valamit.

Nyilván nem egy alkalom, ami után látszani fog, adok neki 1-2 hónapot. :)

Napfénytől védeni kell az A vitaminos kezelést retinolt kapott bőrt, úgy hallottam.


Ja észre sem vettem a tudnék-tudnák dolgot :))

2022. júl. 13. 10:16
 4/10 anonim ***** válasza:

A Retinyl Palmitate a retinol leggyengébb formája, ami persze jobb a semminél, de sokkal látványosabb eredményt tudnál elérni, ha vennél olyan direkt arcra való terméket, amiben erősebb a hatóanyag. Persze akkor is kell neki idő, de valószínűleg segítene.

Igen, ha ilyeneket használsz, akkor fontos jobban figyelni a fényvédelemre, de a fényvédő amúgy is fontos a ráncosodás megelőzésénél, szóval neked így duplán is fontos lenne.

2022. júl. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Keressek valamit az interneten, vagy van egy jól bevált terméked? Esetleg hidratálóban is? :)

Köszönöm a sok hasznosat!

2022. júl. 13. 14:56
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen árkategóriában keresel? Mennyi a max, amit rászánnál?
2022. júl. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
5ezer ennyiért láttam készítményeket, de ha van valami nagyon hatásosan kipróbált akkor meggyőzhető vagyok.:) inkább szérum érdekelne krém alá, nyilván minél természetesebb összetevőkkel.
2022. júl. 13. 18:55
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a Geek & Gorgeous retinal szérumát ajánlanám. Ez inkább krémes állagú, nem folyós, de hidratáló előtt kell használni. 2 verzió is van, én a gyengébbet próbáltam, mert még fiatalabb vagyok, de megjelentek az első mimikai homlokráncaim, arra kerestem valamit és ez valóban látványos eredményt hozott, mire elhasználtam az első tubust. Kezdésnek neked is ezt ajánlanám, de ha nem használ eléggé, akkor utána jöhet az erősebb verziója is. Hozzá kell szoknia a bőrnek, így inkább ne kezdj rögtön azzal.

Olcsó fényvédők közül az Altruist jött be, teljesen jó az árához képest, mindennapokra nekem tökéletes. Nem fénylik át nagyon, egész könnyen eldolgozható és nem marad fehér réteg utána és jól hidratál is, nekem se kell mellé reggelente használnom semmi mást, pedig szárazabb a bőröm. Rétegzést kevésbé bírja jól, de alap rutinba teljesen jó. Kb. 3000 Ft egy nagy tubus a 30-as faktorúból, az 50 faktoros drágább azért, de az is pénztárcabarát. Arról nincs személyes véleményem, de a 30-asat teljesen elhasználtam és újra is vettem, szóval tényleg tudom ajánlani, ha ilyen árkategóriában keresgélsz.

Ezeket rendelni is lehet skinsmart-ról, de már a dm-ben is kaphatóak. Ha hidratáló szérum is érdekel, akkor a the ordinary márkánál nézz körül, ha a rendelés mellett döntesz, de ha dm-ben megvennél mindent, akkor ott a Revox egy jó alternatívája. Ezek is mind 3-4 ezer Ft körül mozognak.

Nem natúrkozmetikumok, de jó az összetevőlistájuk, nincs bennük semmi potenciálisan irritáló, mint az illatanyag vagy az alkohol és ár-érték arányban jó termékeik vannak.

2022. júl. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Miután elolvastalak szépen elcaplattam a közeli déembe és szépen bevásároltam. Vicces volt mert akihez fordultam hölgy készséges volt, de utána leváltotta egy másik, majd őt is leváltotta egy harmadik hozzáértő.

Kb. tudtam mit keresek és valóban jó alternatívák ezek.

Azóta használom, igaz még napok kérdése, semmi bőrirri nincs lekopogom. De azért óvatos vagyok a napos napok miatt is főleg ilyenkor.

Talán még annyi hogy mélyebb ráncaim vannak és vastag bőr a képemen, szóval mennyi időt adjak magamnak erre? Vagy ha elfogy minden gond nélkül (irritáció mentesen) akkor léphetek is feljebb erősebb sebességre?


Nem tudom napozó vagy napfény-mentes típus vagy, de van esetleg tapasztalat barnítókrém vs. retinol kapcsán?


Még egyszer köszönöm a közhasznú infókat.:)

2022. júl. 19. 21:03
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy már be is szerezted őket, remélem neked is be fognak válni. Retinolból ha ezt elhasználtad és nem volt vele semmi gond, jól bírta a bőröd, de úgy érzed, hogy kellene egy erősebb, akkor másodiknak már nyugodtan használhatod azt.

Barnítókrémekkel nem nagyon van tapasztalatom, abban nem tudok segíteni, de tudom ajánlani a krémmániát, ott kb. minden terméket megtalálsz és hozzá véleményeket. Mások tapasztalatai alapján már könnyebb elindulni.

[link]

2022. júl. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!