Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan kell használni ezeket...

Hogyan kell használni ezeket a kencéket, milyet vegyek?

Figyelt kérdés

Sokat hallottam a szalicilsav és niacinamid szavakat mostanában fél füllel, így vennék, hátha simulna az eper szerű, zsíros, miteszeres bőröm!

30 éves vagyok, de eddig még csak sima tusfürdővel, szappannal mostam arcot. A reggeli rutin nálam a pisi-fogmosás-víz-kaja. Nekem nincsenek pipere holmijaim.

Viszont láttam valami fekete krémet, ami után full tiszta lett a pórusa a csajnak, kiszívta a zsírt ahogy száradt. Hihetetlen jónak tűnt, így elhatároztam, hogy veszek valamit a bőrömre!

Milyet vegyek és hogyan kell használni? Le kell mosni őket? Milyen sorrendben? Kell valami akármi, amivel felkenem?



2022. szept. 9. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Láttad hol?
2022. szept. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Gondolom minél kevesebb dolgot akarsz, legyenek könnyen beszerezhetőek és nem túl drágák.

Reggelre elég lehet, ha langyos vízzel megmosod az arcod és utána használj fényvédőt (egyrészt amúgy is fontos és a bőröregedés ellen is véd, másrészt ha kémiai hámlasztót akarsz használni, mint a szalicilsav, akkor különösen fontos).

Estére meg kéne egy arclemosó (nem tusfürdő vagy szappan, arcra való lemosó), utána szalicilsav, de ezt nem kell minden nap, főleg nem a legelején és végül hidratálókrém.

Menj be egy dm-be, ott mindent meg fogsz találni hozzá és az eladók is segítenek, ha elvesznél. Revox, balea, altruist márkáknál nézz körbe, de persze vehetsz bármit, ami szimpatikus. Ha nem tudod, hogy vajon tényleg jó-e, mások szeretik-e, akkor krémmánián meg tudod nézni a véleményeket róla.

Az a fekete lehúzható maszk pedig kamu, nem szívja ki a zsírt és nem tisztítja ki teljesen a pórusokat, a bőrödnek meg nem is túl jó, szóval nem ajánlanám.

2022. szept. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de hogy kell használni? Le kell mosni vagy csak letörölni? Meddig kell rajta hagyni pl. a 10%-os szalicilsavat? Nézelődtem ma, de ráírva sincs, hogy pl. 10 percig hagyjam vagy csak 2 vagy elég vízben oldva leöblíteni vele! Nem akarom szétmaratni az arcom! Mi a sorrend?
2022. szept. 9. 21:43
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem maszk volt a fekete! Valami sűrű krém, amit hagyott rászáradni. Rákente és átvette azt a pöttyös mintát ahogy szikkadt, majd ahogy lemosta semmi miteszer! A pórusok is kicsit összehúzódtak! Mintha agyag lenne, de fényes volt. Mint egy fekete nutella!
2022. szept. 9. 21:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Rá van írva mindenre, és nincs 10%-os szalicilsav.
2022. szept. 10. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Olyan sorrendben írtam őket, ahogy kell használni. A szalicilsavat pedig nem kell lemosni vagy letörölni. Este érdemesebb használni és a reggeli arcmosásig nem kell hozzányúlni. Várd meg míg beszívódik és utána kenheted is a krémet. Eleinte használd ritkábban a javasoltnál, amíg megszokja a bőröd, úgy nem lesz semmi baj. (Van amúgy pár fajtája, ami nagyon erős, azokat le kell mosni, de arra mindig rá is van írva, hogy meddig maradhat)


De, az a fekete sűrű krém, ami megszárad az arcon egy maszk, ezt úgy hívják. Én is használtam már ilyet, de nem tünteti el a miteszereket, mikor lehúzod. Pár éve nagy felhajtás volt körülötte, de aztán kiderült, hogy annyira nem is jó, azóta nem olyan népszerű.

2022. szept. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!