Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Zsíros bőrrel mit tudok...

Zsíros bőrrel mit tudok kezdeni? Nagyon utálom már

Figyelt kérdés

És pattanásos is..

Nagyon utálom már :(



2022. okt. 24. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Koozmetikus és megfelelő kezelés minden nap. Ezek sokat segítenek, lehet eddig nem megfelelően kezelted.
2022. okt. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kozmetikushoz jártam egy ideig, de nem segített, cserébe a kezelés után 1 hétig vállalhatatlanul nézett ki a fejem


Hogyan kéne kezelnem?

2022. okt. 24. 21:05
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
Kozmetikus és egészséges étkezés
2022. okt. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Miket használsz most?

Szalicilsav, niacinamid és azelainsav, nem szarito lemoso, könnyed hidratalo és fényvédő segíthet. De ez gyakran genetika, max valamennyire kordában tudod tartani.

2022. okt. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Először lemosom alverde algás gél lemosóval, aztán valami házi kencével (pl méz, élesztő) bekenem, de pl tegnap vettem aknesolt, szóval most azzal fogom kenegetni.. reggel csak lemosom.
2022. okt. 30. 17:38
 6/9 anonim ***** válasza:

A mézet hanyagold inkább.

Építs ki napi rutint.

Minden este:

Dupla tisztítás (olajos lemosó után egy zsíros bőrre való arclemosó)

Használj szérumokat, ajánlom pattanásra:niacinamide.

Majd fényvédőt is használj.

A parfüm és alkohol mentes termékek hatékonyak.

Előbb érdemes lenne meggyőződni, hogy valóban zsíros-e a bőröd vagy kombinált és aszerint használni termékeket.

Ajánlom a cerave zsíros bőrre való habzó arctisztítóját.

Minden reggel

Arctisztító

Szérum

Fényvédő

Pluszban tudom ajánlani a gyógyszertárban meglehetősen cinkpasztát (naturland) ami nem drága és sokáig elég. Ezt este tedd fel a gyulladt, pattanásos részekre és hagyd ott reggelik, de jól kend bele és ne rakj rá túl sokat.

2022. nov. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az aknesolt nem ajánlom. Helyette próbáld ki az 5 vagy 10 mg-s akneroxidot, de nem szabad mindennap használni, inkább heti 2szer, hagyd az arcodon 10-15 percig és utána alaposan mosd le. Amint javul a bőröd szüneteltesd egy kicsit, mert erős anyát.
2022. nov. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Anyag*
2022. nov. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#6 a mézzel mi a baj? Egyébként köszönöm a választ, ezt a cinkpasztát beszerzem majd


#7 nekem segít az aknesol valamennyit (bár rettenetesen szárít is..)

Az akneroxidról több rosszat hallottam, mint jót, te próbáltad?

2022. nov. 3. 23:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!