Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A simára borotvált arc kiment...

A simára borotvált arc kiment divatból?

Figyelt kérdés
Ha nézünk a archív felvételeket a rendszerváltás előtt gyakorlatilag elvárás volt simára borotválni az arcot, lázadónak tekintették azt, aki nem így tett, esetleg falvakon még egy kisebb bajusz elment, de szakáll nem igazán. Mióta vannak szakállnyírók inkább az lett a divat, hogy rövidebb szakállakat viseljenek a férfiak és a mindennapos borotválkozás már kevésbé fontos. Érdekes megfigyelni, hogy főleg városi, értelmiségi emberek körében egyre gyakoribb az arcszőrzet.

2022. dec. 11. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

1

Nem mondanám, hogy bu*is. De szerintem most a “szőrös” a divat.

2022. dec. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Abszolút kiment. Most a lenyírt szakáll a divat.
2022. dec. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
Már kiment a szakáll a divatból, gáz is volt.
2022. dec. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%

"rendszerváltás előtt"

Az hogy jön ide? 8-10 évvel ezelőtt is meg volt még szinte minden ember borotválkozva. És azok most is meg vannak. Ezeket a szakállaskodó taknyosokat meg pelenkázták még.

Azt meg van hökkenve, mikor a 15 éves gyerek lecsókolomozza 22 évesen a lépcsőházban...

2022. dec. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4

Nem tudom, akkoriban az volt az elvárt. Múltkor láttam ezt a képet és egyből feltűnt, hogy mindenki simára borotvált arccal szerepel rajta.

[link]

2022. dec. 13. 15:30
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ez nem divat kérdése hanem, hogy kinek mi áll jól és, hogy érzi jól magát.

Hiába divat, ha a férfiak 50%-ának foltokban nő csak az arcán a szőr, nyilván nem fogják meghagyni mert undorítóan nézne ki. + Van akit az is zavar ha borostája van nem, hogy szakálla.

2022. dec. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Miért ment volna ki? Simára borotvált arccal is lehet egy férfi jóképű, vonzó, meg arcszőrzettel is. A hiányos hajkoronát viszont nem kompenzálja semmilyen szőrös arc.
2023. ápr. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Én budapesti vagyok, idén szerzek Msc diplomát, de minden nap borotválkozom és a testem más részén is szeretem karbantartani a szőrt, így szeretem és higiénikus. Több évfolyamtársamnak sincs arcszőrzete, bár tény, hogy soknak igen. (Ez természetesen nem egyenértékű a teljes gyantázással.)

A szakáll tényleg elég nagy divat mostanság, bár szerintem lassan kifutó lesz, de engem nem érdekel, sima arccal érzem jól magam.


24/F

2023. ápr. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Remélem, jön majd helyette a simára borotvált fej divatja.
2023. ápr. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8: Kisportolt vagy?
2023. szept. 18. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!