Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Olívaolajjal bekenni a bőrt,...

Olívaolajjal bekenni a bőrt, ha száraz állapotú, az jó ötlet?

Figyelt kérdés
Vannak közületek, aki csinálja?

2023. jan. 14. 23:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Extra szűz olívaolajra gondolok.
2023. jan. 14. 23:39
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Csak olajos maradtam, semmit sem használt. Pedig direkt langyos volt.
2023. jan. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem vált be.
2023. jan. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem ha van otthon, akkor nem veszítesz vele semmit sem, ha kipróbálod.
2023. jan. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Noren1989 ***** válasza:
66%
Naon nem.
2023. jan. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%
Minek használtál olyan terméket a bőrödre ami egyrészt élelmiszer, másrészt simán egy normális testápoló árának ötszöröse?
2023. jan. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Arcodra ne kend, mert eltömíti a pórusokat és komendogén (miteszereket, pattanásokat okozhat), de ha mondjuk száraz a lábszárad és oda gondoltad, akkor nyugodtan. Inkább testápolóba keverve, ne önmagába és ne túl sokat, úgy jobban beszívódik.
2023. jan. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6. Irdatlan sületlenség.

A vizet is megisszák, de attól függetlenül fürödni vagy éppen mosni is azzal szoktak és még sorolhatnánk, hogy mire használják. (Gőzgép, fűtés, energia, stb, stb.)

Egy tárgyat, anyagot nem csak egyféle dologra lehet használni...


Pl a szódabikarbónát van, aki takarításhoz használja, mások sütéshez, megint mások pedig savcsökkentőnek.


Egyébként amíg nem létezett vegyipar, vajon mit kentek a bőrükre az emberek?

2023. jan. 16. 18:27
 9/11 A kérdező kommentje:

#4. Kipróbáltam, eddig bevált!


#7. Igen, pont a lábszárakon olyan száraz a bőr, oda kentem. Köszi a kiegészítő jótanácsokat!

2023. jan. 16. 18:29
 10/11 A kérdező kommentje:

Most beírtam a keresőbe ezt: olívaolaj bőrre.


Ez volt az első:

"Hidratál: Az olívaolaj linolsav, zsírsav tartalma segíti a hidratálást. Mivel az olaj mélyen behatol a bőr rétegeibe, ott segíti a nedvességtartalmának megőrzését. Minden bőrtípus számára ideális, az egészen érzékeny, száraz bőrtől, a kombinált bőrtípuson át a zsírosodásra hajlamos bőrig."


Aztán még számos cikk erről, de azokat már nem rakom ide.


Elhiszem, hogy nem mindenkinek jó. Nekem sem jó minden, ami másoknak pedig bevált.


De azért a sületlenségeket inkább mellőzzük.

2023. jan. 16. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!