Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért csak a körmömmel tudom...

Miért csak a körmömmel tudom lekaparni az elhalt hámsejteket a bőrömről?

Figyelt kérdés

Semmi sem használ, gondolom azért, mert szörnyen zsíros a bőröm... egyébként az egész testemet le tudom kaparni... oda sem használ a fürdőkesztyű sem, nem ér semmit, csak a körmömmel való lekaparás, pedig már mindenféle bőrradírt próbáltam (bolti, házi)...


Van még valakinek ilyen problémája? :( Bevált valami?



#hámsejt #kezelhetetlen bőr #nagyon zsíros bőr
2023. márc. 5. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:

A kapargatas helyett probald ki a kémiai hamlasztást. Viszont szerintem nem lehet teljesen "legyalulni" a bőrt. Illetve az már fájdalmas lenne.


Termékekből meg lehet próbálni pl a the ordinary glikolsav hamlasztojat(ez inkább rendelős és fürdés után kell a tiszta, száraz bőrre használni), balea aha savas lemosó(ez ugyan gyengéd, de sokan csak testre tudtuk elhasznalni, annyira erős), illetve rossmannban lilunak a testapolasi termékei(body+me a neve).

2023. márc. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem van egy régi, kisebb körömkefe, aminek lekerekített végű sörtéi vannak. Körkörösen mozgatva a bőrfelületen, szépen lehozza az elhalt hámsejteket. Különösebben nem fáj a használata, és a vérkeringést is serkenti.
2023. márc. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Te jó ég, ne ne ne ne! Ne kapargasd a bőröd, ezzel csak tönkre teszed! Nem derült ki a leírásodból hogy egyrészt miért kapargatod, mit csinálsz még ezen kívül vele, milyen a bőrtípusod, milyen állapotban van a bőröd, stb. stb.


Ha zsíros a bőröd, akkor valószínű kissé meg van vastagodva is, de semmi esetre sem a kapargatás vagy a dörzsölés a megoldás. Az 1-es válaszoló valamennyire jól írta, viszont a glikolsav kezdetben nem hiszem, hogy jó választás, sőt, lehet nem is AHA hámlasztóra van szükséged. Inkább keress fel egy kozmetikust, aki segít felállítani egy otthoni bőrápolási kezelést, vagy akár el is mehetsz hozzá mert nem mindegy mit, mikor, hogyan és hányszor használsz, mert rontani sokkal könnyebb a bőröm mint javítani.

2023. márc. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már biztosan megoldódott a gondod. De enyhébb esetben ez megért egy tesztet. Gyárilag hajkorpára ajánlott. Üdv! [link]
jan. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!