Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Visszafordítható a trakciós...

Visszafordítható a trakciós hajhullás, ha még csak két hónapja tart?

Figyelt kérdés

Az utóbbi két hónapban feltűnően sok hajam kihullott (összefogva sajnos látszik :( ) de csak a bal oldalamon. Mivel huszonéves fiatal vagyok és nincs semmilyen hormon- vagy hiánybetegségem, csak arra tudok gondolni, hogy ez trakciós lesz.

Tavaly ilyekor szoktam rá, hogy összefont hajjal aludjak - azelőtt nem tudtam, hogy kiengedve hagyni káros. Jobboldalra szoktam fonni az egészet, így logikusnak tűnik, hogy a húzástól baloldalt elkezdett kikopni (amikor éppen zsíros a hajam, akkor sajnos nehéz igazán laza fonatot ügyködni, ráadásul többnyire a baloldalamon alszom).

Ha mostantól két copfba fonom, még helyrehozható a kár? Vagy akkor pedig hátul, középen fog hullani?


----------------


Még annyit, hogy mostanában hajmosás után az egész fejbőrőm irritált egy darabig - tehát nem csak ez a baloldali folt. Évek óta itthon készített természetes sampont használok (tojás) eddig nem volt vele baj.



2023. márc. 7. 11:44
 1/1 anonim ***** válasza:
Üdvözöllek! Kóros hajhullás esetén azonban naponta 100-nál több hajszálat vesztünk el. A visszaforditható hajhullásokat legtöbb esetben a szervezetet ért stressz okozza: nagyobb gyulladás, baleset, műtét, bizonyos gyógyszerek alkalmazása, valamint pszichés trauma lehet a kiváltó ok. A hajvesztés ezekben az esetekben nem jelentkezik azonnal, hanem 3-5 hónap elteltével alakul ki, akkor hirtelen, nagyfokúan, diffúzan nyilvánul meg. Gyakori az olyan eset, hogy idült gyulladásos gócot találnak a szervezetben, és sokszor gyulladt foggyökeret vagy kónikus mandulagyulladást jelent. Amig ezeket el nem távolitják, a hajhullás sem kezelhető, nem szüntethető meg!
2023. márc. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!