Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy használjam a hamvasító...

Hogy használjam a hamvasító folyadékot? Kérdések lent!

Figyelt kérdés

Tegnap olvastam itt először róla és ma már vettem is.

Eredetileg barna a hajam, mindig festem, de folyton kivörösödik, a festék pedig olyan feltűnően élénk, ami nekem nem áll jól. Hiába vettem direkt hamvas vagy természetes árnyalatot. De most végre hallottam, hogy ettől szép hamvas lesz az árnyalata!

Szóval, egy ideje fekete hajszínezőt használok. Már van rajtam 1 cm lenövés. És vettem egy doboz sötétbarna hajfestéket is! Reménykedek, hogy már kopott annyit a fekete, hogy megfogja!

1. kérdés: A hamvasított hajat ugye megfogja a hajfesték?

Mert azon gondolkozok, előbb talán kipróbálom a hamvasítót és ha sokat használnék belőle akkor még mindig betudom festeni. De mi lesz a lenövéssel? Nem világosíthatja azt a részt túl?? Vagy előbb fessem be sötétbarnával és utána hamvasítsam?

2. kérdés: (Az, hogy használjam, a dobozon az van miután kiöblítettük a sampont a hajból kb. 10 csepp fél liter vízben oldva locsoljam a hajamra és végül sima csapvízzel öblítsem le.) De ez gondolom arra vonatkozik, ha valaki teljesen hamvast akar. Nálam a cél egy picit hamvas sötétbarna lenne! Gondolom 2-3 csepp elég? Nem akarom, hogy szürke legyen. De,ha rálocsolom vízben oldva akkor szerintem nem hamvasít mindenütt egyenletesen!!! Használhatom úgy, hogy vizet engedek a csapba belecsepegtetem és belerakom az egész hajam???

De nagyon fontos: Meddig hagyjam a hamvasítós vízbe a hajam? 2 másodperc? 2 perc? Meddig??? És, ha hozzáér a homlokomhoz a hamvasítós víz, ugye a bőrömet nem fogja meg, ha meg igen lejön?

És milyen gyakran szokták a hamvasítót használni? Minden hajmosás után? Vagy csak néha? Nem tudom mennyi idő után jön ki? Egyébként pedig mennyire káros a hajnak?

Válaszoljatok mindenre! Aztán leírom majd, hogy milyen lett! :)


2010. okt. 9. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni de a hamvasító folyadék csak természetes világossszőke, vagy szőkített (nem szőkére festett) hajon ér bármit is. A te sötétbarna/fekete hajadat nem fogja hamvassá tenni. A festékhez kell keverni ezüst vagy grafit (esetleg kék vagy violet) mixton-t, ami minden festékmárkának van. Ezt kevered össze a festékkel 1:3 arányban és ehhez adsz megfelelő mennyiségű oxit és akkor talán nem fog kivörösödni, de ha olyan a hajad típusa hogy ledobálja magáról a festéket akkor valószínűleg ez sem segít rajta, csak pár hétig.


Ez a hamvasító gyakran még a szőke hajon sem mutat semmit, kizárt hogy bármi is látszódjon a sötét hajadon.

2010. okt. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bármilyen ilyen termék csak szőke/ősz/szőkitett hajon használ. :) De van egy Schauma sampon, ha kiszőkited a hajad ezis akkor használ csak, de ha ezzel mosol hajat az tényleg világosit rajta. :) Ilyen lila csomagolása van.
2010. okt. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!