Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Barna hajfesték ami tényleg...

Barna hajfesték ami tényleg barna?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy jó barna hajfestéket keresek, ami nem lesz rezes vörös a hajamon. Eredetileg egy szép világos barna hajjal lettem megáldva, ami igaz hogy nagyon szokványos, azonban nekem tetszett mindig. Pár éve azonban drasztikusan elkezdtem őszülni, így szerettem volna ugyanolyan színűre befesteni, hát nem sikerült :( először fodrásznál voltam, akinek elmondtam hogy ugyanilyet szeretnék, ő kikeverte elvileg "ezt a színt". De már ott láttam, hogy nem olyan. Itthon meg a napon már láttam ezt a narancsos árnyalatot a töveknél, ami nagyon nem tetszett. Vártam vele 2 hónapot (9hetet) mire ismét elmentem egy másik fodrászhoz, elmondtam neki, hogy mi a bajom, azt mondta nincs olyan festék, amiben nem lenne vörös pigment, mert a barnához kell. Hát mondtam, hogy akkor inkább ne is fessük be. Itthon a netet bújva, találtam egy dobozos hajfestéket amiről többen írták, hogy nem lesz vörös, ez a Gliss color 6.16 hűvös gyöngybarna. Befestettem vele a hajam. A vége nagyon szép igazi barna lett (de kicsit sem hamvas és kicsit sötétebb is, de nem zavart, tetszett), azonban a tövénél már látam hogy nem olyan meggyőző. Egy mosás után pedig ez is narancs lett :( 6 hét után ismét ezzel festve már megszárításkor a teteje ilyen rezes.. hiába használok rá kék sampont, anit direkt erre ajánlanak. Van esetleg fodrász, aki tudna erre a problémára mondani valamit? Esetleg fodrászkellékesből hajfesték? Vagy dobozos (vagy azokat felejtsem el?), vagy még egy fodrász keresése? Faluban lakok, az itteni rontotta el először, utána a közeli városban kerestem egy "nevesebbet", ő mondta hogy mindegyik vörös lesz. De akkor hogy lehet az, hogy sok nőt látok festetz hajjal akiknek szép hamvas világos barna a hajuk/ sötétszőke. Már ott tartok, hogy megkérdezem őket, mivel festik 😂 köszi a segítséget!


[link]


Ilyen mogyoróbarna színe volt eredtileg. Kicsit talán hamvasabb. Nem merem megvenni már ezt is, mert félek ettől végképp narancs fejű leszek.


2023. máj. 11. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:

A kiindulópont a te hajad. Ősz és ősz között is van különbség. A szép, nem rezes árnyalatokat egy jó fodrász minimum 4-5 árnyalat keverésével éri el, egy ilyen festés pedig vagy 20ezer Ft ha nem több. Vagy elengeded az álmod, vagy áldozol arra, hogy egy olyan fodrászt keress, aki hajlandó ezeket a keveréseket használni. Sajnos ezek nem vidéken vannak, hiszen nincs ott piaca.

Nekem feketés-barna a hajam, bármit használtam, minden barna csak icipicit de nem úgy fedett ahogy akartam. Mivel 6hetente 20-30-at nem akarok kiadni festékre, így maradt az, hogy én keverem a sima drogáriában kapható festékeket. Csokibarna és egy kis fekete keverése már elég szépen hozza a kívánt eredményt. De a te általad linkelt színbe szerintem a fekete elnyomná ezt a szép selymes fényt.

De mindenképpen valami sötét árnyalattal ellensúlyoznám a vöröses hatást.

2023. máj. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Fodrászcikkes üzletben vedd, ne drogáriában. Nekem az jött be.
2023. máj. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Minden világosabb szín rezes, vöröses lesz.

5-ös már elég sötét, az jó lehet, de a normál 5.00. A legtöbb további árnyalatnak van valamilyen árnyalata, fénye pl. arany, vörös, rezes.

Nekem a drogériás festékek sokkal jobban bejöttek, mint a fodrászkellékes, nem olyan durva, nem károsít. Bár én sötét színnél (most 4-es) tartós hajszínezőt használok. Sötét szín esetén befogja nekem az ősz hajszálakat a színező is, felesleges festeni.

2023. máj. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha barna festékkel fested a hajad, örülhetsz, ha nem teljesen fekete lesz. Szőke festékkel lesz csak barna a hajad.
2023. máj. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fodrászkellékesben tudsz venni hidegbarna színt, boltban ilyet nem kapni. Bár én egy éve barnára festem a hajam (bolti festékkel) de sose volt vöröses-rezes beütése.
2023. máj. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Angelnika123 válasza:
Szia. Ha mindenképp drogériás festéket szeretnél akkor a loreal excellencnek vannak szép barna színei de ott is eggyel világosabbat vegyél hogy ne legyen túl sötét.
2023. jún. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!