Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanás kezelése gyorsan Nek...

Pattanás kezelése gyorsan Nektek mi vált be?

Figyelt kérdés

Sok ideje küzdök pattanásokkal és nagyon sok mindent kipróbáltam már, de semmi nem vált be! Az állam mindig tele van apróbb és nagyobb pattanásokkal illetve a homlokomon pedig apró kidudorodó puklik vannak.

Szeretnék végre egy sima pattanás mentes arcbőrt!

Tudnátok-e rá valami ajánlani ami nektek is bevált?

Illetve házi praktikák is jöhetnek amik a problémámra segítséget nyújtanak!



#krém #pattanás #apróbb dudor #sima arcbőr
2023. jún. 6. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

A pattanás kezelés nem olyan, hogy rakensz valamit és elmulik.


Van akinek néhány élelmiszer tartja gyulladásban a bőrét(jellemzően a tej és a glutén) vagy épp hormonális problémák.

2023. jún. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Először kezdd azzal, hogy kideríted mi okozza. Ezek lehetnek külső vagy belső okok. Sok esetben hiába kezeled külsőleg, mert ha valamilyen belső probléma áll a háttérben az kb. halottnak a csók. Keress egy jó kozmetikust, aki meg tudja állapítani, kezelhető-e vagy a pattanás csak jelez valamilyen problémát, betegséget, amit mielőtt kezelni, gyógyítani kell.
2023. jún. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát a homlok áll terület az sajnos szerintem étkezés miatt lehet pattanásos.Mit használsz jelenleg rá? Vagy miket használtál hogy nem vált be? Van hogy egy egy termék ronthat a pattanások állapotán.
2023. jún. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Olyan spéci cucc, hogy “gyorsan” semmi. Ami nekem hatásos a bőrömre az neked nem biztos, hogy működni fog. Hosszú kísérletezések és idő meghozza s gyümölcsét.
2023. jún. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Takács Petra tiktok/youtube nekem sokat tanított a bőrömről én az ő videói alapján összeállítottam egy skin care routinet és azóta fényévekkel jobb a bőröm, de van egy csomó ilyen témájú videó fent, keresgélj. Ha neked ezek után még mindig rossz, akkor mindenképp más a gond. Én voltam egyébként bőrgyógyásznál és engem krém nélkül lekoptatott, hogy semmi gond, pedig 18 éves vagyok és nekem 14 éves korom óta állandó gyulladásban volt a bőröm. Érdemes szerintem figyelni a táplálkozásra is. Én nagyon sok zsíros/gyors kaját is fogyasztottam, ezt is teljesen beszüntettem, igyekszem figyelni, hogy ne egyek össze vissza. Nézd meg, hogy amit eszel az befolyásolja-e a bőröd állapotát. Pl hagyd ki a tejet, hogy csökken-e majd igyál tejet, hogy jönnek e ki újak. Nekem a csoki volt ilyen. Ha csokit eszem másnap biztos, hogy tele leszek gyulladással. Aztán a másik fontos még szerintem a megfelelő folyadék bevitel. Számold ki a súlyodhoz és életmódodhoz mérten mennyit kéne innod és figyelj rá, hogy ez mindennap meglegyen, ez is szépen tisztítja. Most így hirtelen ennyi jutott eszembe. Remélem sikerül javulást elérni.
2023. jún. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Ezért is írtam, hogy először egy JÓ kozmetikust kell felkeresni pattanásokkal nem pedig bőrgyógyászt. Sajnos mostanában csak azt hallom azoktól, akik pattanásokkal küzdenek, hogy a bőrgyógyász hasraütésszerűen felírt gyógyszert vagy krémet mindenféle diagnosztika és kivizsgálás nélkül. Ez egyrészt szomorú másrészt felháborító.
2023. jún. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
Szalicilsav alkoholos oldata.(spiritus salicilatus) Patikákban lehet kapni. 1200 ft körül van. Kis ecsettel vagy fülpiszkálóval a pattanást be kell kenni. Szépen leveszi a gyulladást. És hamar. Ez külsőleg. De nőgyógyászhoz érdemes elmenni, bőrgyógyászhoz, meg vérvételre. Abból kiderül ha valami gond van.
ápr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

MIÓTA KENÜNK ALKOHOLT PATTANÁSOS BŐRRE?


Atyaég...


Igen, ez 2010ben volt, amikor azt hajtotta mindenki, hogy alkohol jó a pattanásokra leszárítja.

Ja teljesen szétszárítja a bőrt. Szalicilsav jó lehet hámlasztani max, de az alkoholos változata felejtős.

ápr. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!