Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hány éves kortól kezdjünk...

Hány éves kortól kezdjünk arcápolási rutint?

Figyelt kérdés

2023. jún. 24. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs korhatár, ugyanis nem csak az egy arcápolási rutin, amiben aktív hatóanyagok vannak és sok lépésből áll. Ha nincs szükséged semmi plusszra, az is egy teljesen jó rutin, hogy minden este megmosod az arcod és hidratálsz, reggel meg használsz fényvédőt.
2023. jún. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A fényvédő az mindig fontos, nyilván már a kisgyerekeknél is ügyelni kell erre, mert a napon való szénné égés senki bőrének sem tesz jót.


Amúgy meg ha nincs különösebb bőrproblémád, akkor tényleg nem muszáj speciális termékeket használnod, mindegy hány éves vagy. Az arcmosás az fontos, nyilván a szennyeződések és olajok eltávolítása miatt, és azután pedig fontos hidratálni is a bőrt, hogy a nedvességtartalmát megőrizzük. Illetve nyilván a fényvédő is fontos. Viszont ha amúgy nincs bőrproblémád, akkor ennyi is elég lehet. Nyilván ha az ember akar, akkor alkalmazhat különböző termékeket, de anélkül is rendben van.


Meg nyilván egy kor fölött érdemes lehet pl. retinolt használni, ami segít a bőr megújulásában és a ráncok megelőzésében, illetve a retinolon más opció is van, viszont ha valaki nem is akar ilyet használni majd később, akkor is, a hidratálás és a fényvédő használata szerintem nem elhanyagolható.

2023. jún. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok.


Amúgy meg hogy hány éves korban kell elkezdeni.. jó kérdés. Már a gyerekeknek is meg kell tanítani, hogy fontos az arcmosás, illetve most én nem látok problémát azzal, ha a 10 év körüli gyerekednek megmutatod mi az a hidratáló krém és ösztönzöd a használatára. De őszintén, nekem nincs gyerekem, és nekem anyukám anno nem adott hidratáló krémet, én kb. 13-14 éves korom körül vettem magamnak. Viszont szerintem a hidratáló krém senkinek sem árt. Nyilván nem kell a kisgyerekednek egy 10 lépéses arcápolási rutint kitalálni, de az arcmosás + hidratáló krém használatának ösztönzése szerintem már fiatalabb korban is rendben van.

2023. jún. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!<3
2023. jún. 24. 15:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon jó dolgokat írtak előttem. Egy alap arcápolás sosem árt senkinek, és a fent említett 3 dolog (lemosó, hidratáló, fényvédő) sokaknak bőven elég.

Azt viszont nem értem, hogy miért csak néhány hatóanyag lett ennyire "híres" (pl. niacinamid, retinol, c-vitamin, azelainsav, stb.), mert milliónyi másik is van, van, ami ezektől hatékonyabb. Az pedig végtelelnül szomorú, hogy léteznek egy hatóanyagos termékek pusztán azért, hogy ha valaki többet szeretne használni, több pénzt költsön el. Arról nem is beszélve, hogy ezek sokszor vagy teljesen hatástalanok, vagy sok-sok hónap kell, hogy legyen látható eredménye. De ez már eltért a tárgytól :)

2023. jún. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én vettem a 14 évesemnek arclemosót és hidratálót. Nem sminkel, nincs műkörme, max otthon lakkozással zárja a manikűrt.
2023. jún. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!