Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért nem látom magamon a...

Miért nem látom magamon a napozás hatását?

Figyelt kérdés
A fejem barnás már korábbról, de az egész felsőtestem, combom és a lábfejem fehér. Hetente többször is 30-40 percet kint fekszek a tűző napon, használok bronzolajat és fröcskölöm magam vízzel.

2023. júl. 11. 20:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

elárulnátok, miért pontoztátok le a tudományos szempontból teljesen korrekt #4-es válaszom?

az egy másik kérdés, hogy nyilván több káros hatás éri a bőrt, mint önbarnító használatával vagy karotintartalmú ételek fogyasztásával - na de nekem eredetileg úgy tűnt, a kérdező a klasszikus, napozás hatására történő lebarnulásban gondolkozik.

2023. júl. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom azért pontoztak le, mert káros dologra buzdítottad a kérdezőt.
2023. júl. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Hát, nem hiszem, hogy napi 40 perc napozástól bőrrákot kapnék. 🤔 Apám évekig a szabadban dolgozott, szinte már majdnem fekete, mégis él és semmi baja.
2023. júl. 12. 15:42
 14/20 anonim ***** válasza:
Miért abból indulsz ki, hogy apád mennyi időt töltött kint? Az az ő bőre, a tiéd pedig a tiéd. De nem csak a bőrrák miatt káros, hanem öregíti a bőrt, kiszárítja, pigmentfoltjaid lesznek tőle plusz a szemet is károsítja (szürkehályog). De mindenkinek a saját döntése, de fontos, hogy legyen tudatában a hátrányokkal, kockázatokkal is.
2023. júl. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nehéz indulatok nélkül hozzászólni, de megpróbálok, mert segíteni akarok. :D

A nap káros. Pont. Napi 5 perc, napi 40 perc, mindegy. Káros. A magyar lakosságban egyre több ember szenved rosszindulatú bőrelváltozástól és nem is tud róla. Az önbarnítóban meg rengeteg a káros anyag. Ha te azt nyugodt szívvel magadra kened rendszeresen, mielőtt utána néznél, szíved joga. Ahogy a napozás is, csak nem véletlenül nyomják már évek óta a témát, hogy ha lehet, kerüld a napot, ne napozz direktbe és használj naptejet.

Amúgy csak egy kérdés: miért nem tudod elfogadni a barna bőrt? Mindenki szolizik, napozik, keni a barnítót magára, mint egy hülye és nem érdeklik a következmények.

A fehér bőr szép, nem mellesleg a barna, főleg, ha napoztatva van, sokkal hamarabb ráncosodik és öregszik.

2023. júl. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
* Miért nem tudod elfogadni a fehér bőrt, bocs.
2023. júl. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Hát hogy néz ki, hogy a combom meg a felsőtestem fehér, a fejem meg barna?
2023. júl. 12. 20:40
 18/20 anonim ***** válasza:
Naptej, fényvédő! De hiába törtem magam, falra hányt borsó, a macskámnak jobb a felfogása, kint neked. Napozzá' azt kész.
2023. júl. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Megválaszoltam a kérdésed te majom, ha szerinted jól néz ki ha a fejed barna, a tested többi része meg fehér, akkor sajnállak. 😂
2023. júl. 13. 22:25
 20/20 anonim ***** válasza:
Írtunk erre is megoldást, nem lehet ezt már tovább vinni. Válaszd azt a megoldást amit szeretnél és cselekedj aszerint.
2023. júl. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!