Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tudnátok nekem segíteni?

Tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés
Ez inkább lányokhoz szól, elkezdtem komolyabban ápolni az arcomat. Reggel egy gél állagú arclemosót használok és niacinamide 10%-os szérumot, majd egy hidratáló krémet. Este, szintén arc mosás és mandulasav, majd hidratáló. Eléggé pattanásos a bőröm szerintek ettől elmúlik? Úgy tudom hogy mindkét szérum jó a pattanásra. Viszont észre vettem hogy felkenés után kicsit ragacsos és kukacosodik a bőrömön min2 szérüm... Lehet sokat teszek fel? Nyugodtan mondjátok hogy mit csinálok rosszul vagy egyáltalán jó e ez? Vagy ha nektek is van ilyen szérumaitok ti hogy szoktátok használni?!

2023. júl. 13. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Ha használsz aktiv hatoanyagot, akkor kötelező mellette a fényvédő reggel. Anélkül csak többet artasz, főleg hamlasztó mellett.

2. Vannak szerumok, amik masokkal kukacosodnak. Vidd fel nevesebb bőrre, hatha az jobb.


3. Majd idővel kiderül. Kb 3-4 hónapig csinald, ha nincs javulás, akkor góckutatasra érdemes elmenni

2023. júl. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Már eleve rosszul kezdtél neki, mert nincs diagnosztizálva a bőröd. Van, hogy a bőrtípus miatt vannak pattanások, vagyis előbbit kell elkezdeni kezelni, és ezzel együtt fognak csökkenni a pattanások. Vagy ha nagyon sok és gyulladt, ki kell deríteni mi okozza. Ezzel a rutinnal az ég világon nem mész semmire, csak tönkreteszed a bőröd a mindennapos savazással. Borzasztó káros és ahogy az 1-es válaszoló is írja, nincs fényvédőd, ami a bőrápolás alapja. Látszik a kérdésedből, hogy te is rossz forrásból tájékozódtál. Ne a tudás nélküli skincare-esek posztjait böngészd hanem keress kozmetikusokat, nekik legalább van tudásuk és ismeretük a bőrről, a felépítéséről, bőrproblémákról. Keress egy szimpatikusat és menj el hozzá diagnosztikára. Ő majd ajánl termékeket és kezelést is tud csinálni.
2023. júl. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Fényvédő mire jó, azon kívül hogy kipattogok tőle?
2023. júl. 13. 23:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Megvéd a bőrráktól.

Ezen kívül gátolja a pigmentfoltok kialakulását és nem fogsz aszott öregasszonynak kinezni 30-40 évesen. Sajnos van 1-2 ismerősöm, akik nem vetik meg a szolit és hát eléggé látszik rajtuk.

2023. júl. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De nekem nem ilyen gyulladt pattanásaim vannak, alapból nagyon száraz a bőröm ilyen kis piros pontok konkrétan nincs is fehér része, vagy lehet ezek pattanás utáni foltok?
2023. júl. 14. 10:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezért írtam, hogy menj el kozmetikushoz, aki megnézi a bőrödet és diagnosztizál, akkor már tud mondani kézzel foghatót, itt látatlanban nem tudunk érdemi tanácsot adni.
2023. júl. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jojo
2023. júl. 14. 18:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!